Marmaris’te üretim tatbikatı

Bu haber 09 Aralık 2015 - 8:48 'de eklendi ve 610 kez görüntülendi.

Marmaris'te üretim tatbikatı

Marmaris’te üretim tatbikatı

Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı diğer İşletme Müdürlüklerinde olduğu gibi Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü de Standardizasyon, Üretimde İş Güvenliği, FSC kapsamında yapılacak işlemlerle ilgili tatbikatını gerçekleştirdi.

İlkay Yıldız

Çetibeli Orman İşletme Şefliği, Malderesi mevkii 222 no’lu bölmede yapılan tatbikata Muğla Orman Bölge Müdür Yardımcısı Vedat Dikici başkanlığında İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Ahmet Mizan, Orman İşletme Müdürü Hakan Zeybek, Müdür Yardımcısı Sinan Saatçı ile İşletme Şefleri, Muhafaza Memurları, depo memurları, üretim işçileri ve üretimde çalışan köylüler katıldı.

Orman Bölge Müdür Yardımcısı Vedat Dikici, burada yaptığı konuşmada  “Standartlar, alıcı ve satıcı arasındaki bir orman ürününe baktıklarında aynı şeyi gördüklerine dair ortak bir dildir. Bu nedenle her yıl yapılmakta olan bu tatbikatların önemi artmaktadır. Bildiğimiz zannettiğimiz bazı bilgileri tazeliyoruz ve mutlaka yeni bir şeyler öğreniyoruz” dedi.

Arazide, tatbikat noktalarında alınan deneme ağaçları üzerinde tüm katılımcıların iştiraki ile dikili damga işleri, güvenli kesim ve ağaç devirme teknikleri, standartlara göre boylama ve ölçme uygulamaları ve bu uygulamalar sırasında karşılaşılan sorunlar ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. FSC kapsamında yapılacak işlemler anlatıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.