Marmaris’te uluslararası dans yarışması « Hamle Gazetesi

Marmaris’te uluslararası dans yarışması

Bu haber 05 Mayıs 2013 - 20:26 'de eklendi ve 1.020 kez görüntülendi.

marmaristedans123134654Marmaris 2 gün boyunca Uluslararası salon dans yarışmasına ev sahipliği yapacak.
Haber Merkezi
Marmaris’te birincisi düzenlenen “Marmaris Belediye Başkanlığı Uluslararası Salon Dans Yarışması” öncesinde yarışmaya katılacak olan dansçılar, belediyeye ait salonunda son provalarını yaptı.
Marmaris’te düzenlenen yarışma hakkında bilgi veren İnternational Dance Union (Uluslararası Dans Birliği) Başkanı İgor Maşin, etkinliğin Marmaris Belediyesi ile İnternational Dance Union tarafından yapıldığını söyledi. Maşin, Marmaris’te ilk defa uluslararası dans yarışması yapıldığına işaret ederek, “Marmaris’teki yarışmaya 6 ülkeden 109 dansçı katılıyor. Sporcular, Ukrayna, Kazakistan, Rusya, Türkiye, İsrail ve İsveç ‘ten yarışmacılar katılıyor. Yarışma iki gün sürecek” diye konuştu.
Yarışmada, en küçük katılımcının 7, en büyüğünün 35 yaşında olduğunu ve yarışmanın 2 farklı kategoride yapıldığını anlatan Maşin, şunları söyledi: “Dans yarışmamız 2 kategoride yapılacak. Avrupa dansları vals, tango, fokstrot ve hızlı fokstrot. 2. grup latin dansları samba, çaça, rumba, pasadoble. Umut ediyorum ki, bu organizasyon geleneksel hale gelecek”
DÜNYA ŞAMPİYONU DANSÇI MARMARİS’TE
Marmaris Belediye Başkanlığı Uluslararası Dans Yarışması jürisinde yer alan Angnei Busçik’in Latin danslarının da aralarında bulunduğu farklı kategorilerde, dünya ve Avrupa şampiyonu olduğu öğrenildi. Busçik, yarışma öncesinde bir grup dansçıyla prova yaptı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.