Marmaris’te tomruk kaçakçılığı

Bu haber 04 Mart 2015 - 0:37 'de eklendi ve 583 kez görüntülendi.

maermareisstomrukMuğla’nın Marmaris İlçesinde 2,673 m3 kızılçam tomruğunu aracı ile kaçırmaya çalışan şüphelinin aynı suçtan arandığı açıklandı.

Haber Merkezi

Muğla’nın Marmaris İlçesinde Kızılçam tomruk yüklü minibüs orman muhafaza ekipleri tarafından yakalandı. Yakalanan Ö.Ç. isimli şüphelinin aynı suçtan arandığı, jandarma ve orman ekipleri tarafından yakalanamadığı öğrenildi.
Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü Alo 177 hattına yapılan ihbar üzerine harekete geçen orman muhafaza ekipleri, kaçak orman emvali yüklü bir minibüsü Değirmenyanı Toplu Koruma Merkezi ekipleri tarafından durduruldu. Minibüs içinde yapılan aramada 7 adet 2,673 m3 2. Sınıf kızılçam tomruğu ele geçirildi.
Konuyla ilgili olarak Marmaris Orman İşletme Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü, Hisarönü Orman İşletme Şefliği, Değirmenyanı Toplu Koruma Merkezi memurları tarafından bir vatandaşın Alo 177 hattına yaptığı ihbar üzerine, 48 N 7397 plakalı ve 7 adet toplam 2,673 m3 2. sınıf kızılçam tomruk yüklü minibüs ele geçirilmiştir. Minibüsün sahibi olan Değirmenyanı’nda ikamet eden Ö.Ç. alınan ifadesinde; söz konusu kızılçam tomruklarını, aynı yörede yeni inşa edilen 70 kot nolu orman yolundaki ağaçlardan keserek aldığını beyan etmiştir. Daha önce de odun kaçakçılığı yaptığı İşletme Şefliğine ihbar edilen ve jandarma ekipleri ile birlikte yapılan çalışmalarda bir türlü yakalanamayan şahıs hakkında, suçta kullanılan minibüse el konularak, Devlet Ormanından İzinsiz Ağaç Kesme ve Nakil suçundan suç tutanağı tanzim edilmiş ve konu adli makamlara intikal ettirilmiştir” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.