Marmaris’te tiyatro sokağa taştı

Bu haber 23 Eylül 2014 - 0:18 'de eklendi ve 644 kez görüntülendi.

tiyatrıoMarmaris Belediyesi, Marmarislilerin sosyal ve kültürel yaşamını renklendirmek için “Tiyatro Viya” isimli sokak tiyatrosu ile mahallelerde tiyatro ile tiyatro severleri buluşturmaya başladı.

Haber Merkezi

Marmaris Belediyesi, Marmarislilerin sosyal ve kültürel yaşamını renklendirmek için “Tiyatro Viya” isimli sokak tiyatrosu ile mahallelerde tiyatro ile tiyatro severleri buluşturmaya başladı.

“Tiyatro Viya” topluluğu gösterilerine Hafta sonunda Hisarönü Mahallesi’nde başladı. Hisarönü halkının ardından Turunç ve Söğüt Mahallerinde yaşayanlar da tiyatro ile tanıştı.

Tiyatro Viya tarafından sahnelenen oyunda; yangından dönen Sarı Cafer ve ekibinden kaçan bir tulumbacının yerine seyirciden birileri sınava alınır. Seyirci arasından seçilen kişi eğlenceli, cesaret ve beceri sınavından geçirilir. Sınavı kazanan gönüllü, tulumbacı yemini ederek kendisine verilen üniformasıyla takım merkezine doğru yola çıkar.

Seyirci ile tiyatrocuların bire bir iletişim kurdukları oyunu Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan da izledi. Mahallelerde yoğun bir ilgiyle izlenen oyun ücretsiz olarak sahnelendi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.