Marmaris’te taş ocağında çalışma durdu

Bu haber 08 Temmuz 2013 - 10:01 'de eklendi ve 957 kez görüntülendi.

marmaristasocagi123145351231Marmaris’in Asparan mevkisinde faaliyete geçen ikinci taş ocağının faaliyete geçmesine tepkiler artınca ocakta çalışan iş makineleri geri çekildi.
Haber Merkezi
Marmaris’in Asparan mevkisinde faaliyete geçen ikinci taş ocağının faaliyete geçmesine tepkiler artınca ocakta çalışan iş makineleri geri çekildi. Bölgede çalışma şimdilik durdu. Marmaris Kaymakamlığı, eksik belgeyle faaliyete başladığı iddia edilen taş ocağıyla ilgili inceleme başlattı. Bugün bir ekip taş ocağına giderek yerinde inceleme yaptı.
Asparan Aşlama Mevkii’ndeki taş ocağının beş gün önce faaliyete başladığının duyulmasının ardından Marmaris Kaymakamlığı işletmenin faaliyeti ile ilgili inceleme başlattı. Taş ocağında iş makinesinin çalışmasıyla birlikte kamuoyu da ayağa kalktı. Turizm kenti Marmaris’te ormanlık alanda maden çalışmasına tepki sesleri yükseldi. İlk tepki İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren’den geldi. Eren, “Taş ocağı intihardır” diyerek, buradaki madencilik faaliyetinin durdurulması için gerekirse dava açabileceklerini söyledi.
Marmaris Turizm ve Çevre Gönüllüleri Başkanı Filiz Ersan da taş ocağı faaliyetinin durdurulması için harekete geçti. Öte yandan taş ocağını çalıştırması için İl Özel İdare’den alması gereken Gayri Sıhhi Müessese ruhsatının yenilenmediği iddia edildi. Bu nedenle taş ocağı faaliyetinin kaçak olduğu öne sürüldü. Marmaris Kaymakamlığı tarafından görevlendirilen bir heyet taş ocağında incelemede bulundu. Sahada yapılan çalışmalar ve belgeler incelendi. İnceleme sırasında Taş ocağı’nın işletmecisi Mehmet Bekmez, iş makinelerinin ön çalışma yaptığını öne sürdü. Bekmez, taş ocağıyla ilgili bütün izin belgelerinin alındığını savundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.