Marmaris’te tarıma dönüş projesi

Bu haber 30 Mayıs 2014 - 0:08 'de eklendi ve 671 kez görüntülendi.

marmaristarimadonusMuğla’nın Marmaris İlçesinde ekim yapılmayan tarım arazilerini yeniden ekonomiye kazandırmak üzere Muğla İl Gıda Tarım Müdürlüğü ile Marmaris İlçe Gıda Tarım Müdürlüğü ortak çalışma başlattı. Bu çalışma kapsamında Turgut Mahallesi’ndeki patates tarlasında ilk hasat yapıldı.

Haber Merkezi

Marmaris’te atıl kalan tarım arazilerini değerlendirmek ve tarım üretimini yeniden canlandırmak için geliştirilen proje kapsamında demonstrasyon tarlaları açıldı. Tarlalarda öncelikli olarak patates ve yer fıstığı, adaçayı ekimleri yapıldı. Turgut’ta açılan Patates tarlasının hasat dönemi için de bir toplantı düzenlendi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda tarla sahibi

Marmaris İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nazif Çiftçi bir konuşma yaparak projeyle ilgili bilgi verdi. Çiftçi patates yanında yerfıstığı ve adaçayı ekimi yaptıklarını da belirtti.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nazif Ekici de tarımın önemine dikkat çekti. Ekici, Marmaris’te turizme yönelim olduğu için tarımın azaldığını kaydetti ve üretmenin önemine vurgu yaptı. Konuşmaların ardından, Cengiz Akdeniz’in demonstrasyon tarlasına gidilerek hasat yapıldı. Hasat sırasında Çiftçi Cengiz Akdeniz, İl Müdürü Nazif Ekici’den çalışmalarının diğer köylülere de yayılması temennisinde bulundu. Ekici, ekim çalışmalarına 21 çeşit patatesle başladıklarını zaman içinde çeşitleri azaltarak bölgeye en uygun türün saptanacağını kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.