Marmaris’te taksilere siyah kurdele takıldı

Bu haber 16 Mayıs 2014 - 0:35 'de eklendi ve 573 kez görüntülendi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde ticari taksiler, Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin anısına taksilerine siyah kurdele ve Türk Bayrağı astı.

Haber Merkezi

Türkiye, Soma’da meydana gelen maden kazasında hayatını kaybeden işçileri için ağlıyor. Facia sonrası 3 günlük yas ilan edildi. Marmaris’te Ulusal Egemenlik Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Es taksi durağı çalışanları ulusal yas nedeniyle taksilerine siyah kurdele ve Türk bayrağı astı. Durak başkanı Celal Arslan, yaptığı açıklamada, “Acımız çok büyük. Şehit olan işçilerimizin anısına taksilerimize siyah kurdele ve Türk bayrağı taktık. Bu şekilde kederli ailelere az da olsa moral olacağını düşündük” dedi.

Öte yandan Marmaris’te vatansever sivil toplum örgütleri platformu, Soma’daki maden faciasında hayatını kaybeden işçileri andı. Atatürk Meydanı’nda toplanan grup, hayatını kaybeden işçiler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunduktan sonra basın açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından bir saatlik oturma nöbeti gerçekleşti. İlçede tatil yapan turistlerde meydandaki anma etkinliğine destek verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.