Marmaris’te sürücülere sıkı denetim

Bu haber 17 Nisan 2013 - 19:22 'de eklendi ve 870 kez görüntülendi.

marmaristrafik321246452Marmaris Belediyesi ve Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin ortak yaptığı uygulamada çarşı içerisine park eden ve ya seyir halinde bulunan araçlara ceza kesildi.
Haber Merkezi
Yıllardır yasak uyarılarını dikkate almadan çarşıda motosikletle gezenler, ceza makbuzuyla karşılaşınca şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun olduğu çarşı içinde alışveriş yapan vatandaşlar sık, sık motosikletlerin geçmesinden dolayı rahatsız olduklarını belirtirken Zabıta ve Polis ekipleri, zaman zaman yapılacak uygulamalarla araçların çarşı içerisine girmesine engel olunmaya çalışılacağı söylendi.
Vatandaşları yayaların can güvenliğini tehlikeye atmamaları uyarısında bulunan Marmaris İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Cihan gündüz saat 11.00’e kadar bu bölgelerde vatandaşların işlerini görebilmeleri için izin verildiğini ancak bu saatten itibaren araç trafiğine kapalı olduğunu belirtti.
İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Cihan, “Bundan sonra her gün 2’şer saat olmak üzere günün belirli saatlerinde trafik görevlilerimiz ve Zabıta ekiplerimizle uygulamalarımıza devam edeceğiz. Çarşının giriş noktalarına ekiplerimizi yerleştireceğiz. Motosiklet ve araçlarla giren vatandaşlar üzerinde uygulama yapacağız. Araçlarını bırakıp gidenlerin de araçlarını çekici vasıtasıyla alacağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.