Marmaris’te sürücülere sıkı denetim « Hamle Gazetesi

Marmaris’te sürücülere sıkı denetim

Bu haber 13 Haziran 2013 - 9:44 'de eklendi ve 976 kez görüntülendi.

marmaristrafik1321321654Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği’ne bağlı ekipler ilçe merkezinde trafik denetimi yaptı.
Haber Merkezi
Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği’ne bağlı ekipler ilçe merkezinde trafik denetimi yaptı. Turizm sezonunun açılmasıyla emniyet kemeri takmayan, kırmızı ışık ihlali yapan, ticari araçlara, yolcu taşıyan otobüs, midibüs ve yük taşıyan kamyonetlere yönelik şehir içinde geniş çaplı bir uygulama yapıldı. Marmaris Trafik Denetleme ve Tescil Şubesi ekipleri tarafından şehrin birçok noktasında yapılan uygulamada şehir içi dolmuşlarına, otobüslere minibüslere ve kamyonetlere yönelik uygulamada sürücülerin evraklarını inceleyen ekipler sürücüleri tek tek uyardı. İlçenin değişik noktasında uygulama yapan trafik ekipleri sürücüleri gerekli uyarılarda bulunarak hatalı olan sürücülere cezai işlem uyguladı. Emniyet yetkilileri uygulamaların aralıksız olarak devam edeceğini söyledi.
“TRAFİĞE EHLİYETSİZ ÇIKMAYIN”
Marmaris İlçe Trafik Büro Amiri Cem Koçer yaptığı açıklamada, “Yapılan uygulamalarımız sezon başında olduğu gibi devam etmektedir. Yaz sezonu olması dolayısıyla artan sürücü sayısı ve araç sayısı nedeniyle trafikte olumsuz durumlarla karşılaşmamak için denetimler yapıyoruz. Amaçlarımız insanların seyahatlerinde ve seyir halinde kontrollü bir şekilde gitmeleridir. Özellikle sürücü belgesiz araç kullananlara uygulanan ceza miktarında artış oldu. Sürücü belgesiz araç kullananlara 1407 TL ve sürücü belgesiz araç kullandıran araç sahiplerine de aynı miktarda ceza uygulanmaktadır. Araç sahipleri araçlarını teslim ettikleri sürücülerin ehliyeti ve belgelerinin eksiksiz olmasına özen göstermeleri gerekir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.