Marmaris’te seçmenlerle bir araya geldiler « Hamle Gazetesi

Marmaris’te seçmenlerle bir araya geldiler

Bu haber 30 Ocak 2019 - 1:07 'de eklendi ve 1.313 kez görüntülendi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır, Cumhur İttifakı ortakları Marmaris AK Parti İlçe Başkanı  Osman Ülgen ve MHP İlçe Başkanı Kemal Kalemci ile Deniz Ticaret odasında yapılacak olan ziyaret öncesi çarşı esnafını gezdiler.

Metin Karakoç

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır, Cumhur İttifakı ortakları Marmaris AK Parti İlçe Başkanı  Osman Ülgen ve MHP İlçe Başkanı Kemal Kalemci ile Deniz Ticaret odasında yapılacak olan ziyaret öncesi çarşı esnafını gezdiler.

Ak Parti Kadın Kolları başkanı Elmas Bozkır ve Gençlik Kolları yönetiminin de katıldığı ziyaretlerde, çarşı içinde tadilat yapan ve dükkanlarında oturan esnaflarla sohbet ettiler. Merkezde bulunan yerel gazetelere de uğrayarak gündemi değerlendiren Mehmet Nil Hıdır, “Hepsi eski dostlarım, milletvekilliğim ve daha önceki dönemlerden çok yaşanmışlıklarımız vardır. Önümüzdeki günlerde de sık sık Marmaris’e geleceğim ve diğer gazeteci arkadaşlarımızı da ziyaret edeceğiz. “dedi.

Köylü pazarına da uğrayarak yerli malın önemini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır üreticilerle sohbet ederken Kadın Kolları Başkanı Elmas Ulupınar Bozkır’ın ilçe yönetim kurulu üyelerine satış yapmasıyla renkli bir görüntü oluştu. Öğle yemeği için bir esnaf lokantasını ziyaret eden AK Partililer orada bulunan esnafla sohbet edip Marmaris ve çevresi için fikirlerini aldılar.

AK Parti ilçe Başkanı Osman Ülgen “ Vekillerimizi ve Belediye Başkan adaylarımızla esnaf lokantalarına sık sık gitmeye çalışıyoruz. Marmaris’in nabzı burada atıyor. Buradan Deniz Ticaret Odasını ziyaret edeceğiz ve yönetimle küçük bir tanışma ve bilgilenme toplantımız olacak. Ardından Muğla Sıtkı Koçman Sağlık Meslek Yüksek Okulunu ziyaret edeceğiz. Ve Cumhur ittifakı Belediye Başkan Adayımızı MHP teşkilatıyla buluşacak, küçük bir istişare toplantımız olacak. Beraber yürüyeceğimiz bu yolda birlik içinde olacağız bir olacağız” dedi.
Deniz Ticaret Odasına yapılan ziyarette konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır, “Küçük esnafa destek olmak zorundayız bu fiyatları balıkçılıkla geçimini sağlayanların ödemesi mümkün değil” dedi. Hıdır konuşmasında ayrıca büyük yatların da otel yatakları konumunda olması gerektiği, KDV oranı konusunda ki sıkıntılar için de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşeceği sözü verirken özellikle Bozburun’da, Bodrum’da olduğu gibi tekne yapan ustaların azalması ve bunun yok olmaya başlayan bir sanat olarak görünmesi sebebi ile ustaların daha rahat çalışabilecekleri ve hak ettiklerini kazanabilecekleri imkanlar sağlamak için projeler hazırladıklarını belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.