Marmaris’te sanat turizmle buluştu

Bu haber 16 Nisan 2014 - 19:38 'de eklendi ve 591 kez görüntülendi.

marmaristesanat165165165115 Nisan Dünya Sanat Günü nedeniyle Marmarisli Turizmci Ressam Ertan Yaylalı ve Kalimerhaba Derneği organizasyonu ile açılan Karma Güzel Sanatlar Sergisinde 50 sanatçının 150 eseri sergilendi.

Haber Merkezi

Ulusal Turizm Haftasının başlaması ile turizm sezonun açılışının da kutlandığı kokteylde, turizm sektörüne yön verenler sanatla buluştu. Sergiyi organize eden Kalimerhaba Derneği Başkanı tiyatro ve dizi sanatçısı Selma Sonat, “Yıllardır kültürel alış verişin en yoğun yaşandığı turizm sektörüne hizmet veren tesislerin, çağdaş sanatçılarımızın eserlerinin sergilendiği güzel sanatlar galerileri şeklinde dekore edilmeleri, geleneksel el sanatlarımızın uygulamalarının yapıldığı atölye çalışmalarına kucak açmaları gerekiyor. Bu şekilde kültürümüzü yerinde tanıtarak ihraç edebileceğimizi turizm yatırımcılarına ve işletmecilerine anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

Gazeteci Yazar Rifat Kalakoğlu’nun da Marmaris’i anlatan kitaplarını imzaladığı etkinlikte bir araya gelen sanatçılar ve sanatseverler açılışa katılan turizmcilere ‘sanatın gücünden yararlanın, farklılıklar yaratın turizme sanatın kanatlarını takarak kalitenizi yükseltin’ çağrısında bulundular.

Serginin ev sahipliğini üstlenen Turizmci Ressam Ertan Yaylalı, yaptığı Marmaris yağlı boya tablosunun Rusya’nın yüksek tirajlı bir turizm dergisine kapak olduğunu hatırlatarak, “Turizmde sanatı ön plana çıkardığımız zaman, hepimizin arzu ettiği, varlıklı ve kültürlü turist profiline ulaşarak onların ülkemizi tatil için tercih etmelerini sağlayabiliriz” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.