Marmaris’te ilk hijyen kursu başarıyla tamamlandı

Bu haber 10 Nisan 2014 - 20:05 'de eklendi ve 511 kez görüntülendi.

marmaristeilkhijyen65161551GETOB tarafından başlatılan hijyen eğitimlerinin ilki başarıyla tamamlandı.

Kadir Tamer

Üyelerini ve Sektörünü Yasal düzenlemeler hakkında bilgilendiren ve gerekli eğitimler için kurslar açan GETOB Yönetimi, Marmaris Halk Eğitimi Müdürlüğü ile işbirliği yaparak ilk Hijyen Eğitimini gerçekleştirdi. MARES Otel Toplantı Salonunda 161 Otel çalışanına verilen ilk parti Hijyen Eğitimi başarıyla sonuçlandı.

GETOB’tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bilindiği gibi ülkemizde başta gıda üretim ve perakende iş yerleri olmak üzere, çeşitli sıhhi ve gayrisıhhi iş yerlerinde çalışanların yaptırmak mecburiyetinde olduğu portör muayeneleri yerine Hijyen Eğitimi alınması zorunluluğu getirilmişti. 5 Temmuz 2013 tarih ve 28690 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Hijyen Eğitim Yönetmeliğin geçici 11. maddesi gereğince; bu yönetmelik kapsamında bulunan iş yerlerinin sahipleri ve işletenleri yönetmelik yürürlüğe girdikten sonra 1 yıl içerisinde (5 Temmuz 2014′ e kadar)çalışanlarının yönetmelikle belirtilen eğitimleri almaları gerekmektedir. Bu yönetmelik gıda üretim, toplu tüketim ve satış yerlerini de kapsamaktadır.”

Hijyen eğitimleri hakkında bilgi veren GETOB Müdürü Cahit Sarıbey, “Bölgemiz genelinde faaliyet gösteren tüm üyelerimizin ve sektörümüz çalışanlarının tamamı bu eğitimi alıncaya kadar periyodik olarak kurslarımızı açmaya devam edeceğiz. Amacımız Hijyen Belgesi eksikliğinden kaynaklanacak idari ve adli yaptırımlardan işletmecilerimizi ve çalışanlarımızı korumaktır. İlgililerin nüfus cüzdanı ve hangi işletmede çalışıyorlarsa oradan alacakları çalıştığı iş kolunu gösterir belge ile GETOB’a başvurmaları yeterlidir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.