Marmaris’te geri dönüşüm aktivitesi

Bu haber 08 Eylül 2014 - 21:42 'de eklendi ve 718 kez görüntülendi.

Şişecam ‘Cam Yeniden Cam’ projesi kapsamında Marmaris Belediyesi işbirliğiyle geri dönüşümle ilgili aktiviteler yaptı. Bu sene ikincisi yapılan aktivitelerde farklılık yaratma konsepti doğrultusunda toplam 300 metrekarelik bir parkurda gençler ve çocuklar eğlendirilerek geri dönüşüm anlatıldı.

Haber Merkezi

marmarissssAnadolu Cam Sanayi A. Ş. (Şişecam) Marmaris Belediyesi ile 2013 yılında yaptığı protokol çerçevesinde 2 yıldır ‘Cam Yeniden Cam’ projesi kapsamında geri dönüşüm çalışması yapıyor. 06 – 07 Eylül tarihleri arasında Türkmenistan Parkında yapılan etkinlik halk tarafından büyük ilgi gördü. 300 metrekarelik alana şişme bir parkurda şarjlı bisikletlerle gençler ve çocuklar yarıştırılarak cam geri dönüşümü anlatıldı.

Yapılan bu etkinlik hakkında bilgi veren Şişecam Pazarlama İletişim Sorumlusu Selin Şenyılmaz, amaçlarının cam geri dönüşümünde farkındalık yaratmak olduğunu söyleyerek, “2013 yılında Marmaris Belediyesi ile yaptığımız protokol kapsamında bu etkinliği yapıyoruz. Bunun yanında eğitim çalışmaları ve belirli noktalara geri dönüşüm kumbaraları yerleştirdik. Şu anda yaptığımız bu etkinlikle gençlere ve çocuklara geri dönüşümü eğlenerek anlatıyoruz. Gelecek nesilleri bilinçlendirmek çok önemli. Geri dönüşümün ekonomik katkısı çok fazla. Şu anda yüzde 20 geri dönüşüm sağlıyoruz. 2020 yılına kadar hedefimiz yüzde 60’ı yakalamak” dedi.

Marmaris Belediyesi adına bir açıklama yapan Hakan Öner, yapılan protokol kapsamı çerçevesinde cam geri dönüşümü etkinliği, eğitim seminerleri ve kumbara yerleştirilmesinin yapıldığını belirterek, Belediye olarak geri dönüşüm konusunda bundan sonra da ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.