Marmaris’te ‘Gebe okulu’ açıldı

Bu haber 07 Mart 2016 - 23:21 'de eklendi ve 487 kez görüntülendi.

MARMARİS’TE GEBE OKULU AÇILDIMarmaris’te özel bir hastane ‘Gebe Okulu’ projesini hayata geçirdi. Anne ve baba adaylarının katıldığı etkinlikte kadın doğum uzmanları gebelik sürecinin tamamıyla ilgili katılımcılara bilgi verdi.

Marmaris Özle Yücelen Hastanesi, anne ve baba adaylarına gebelik süresince destek olmak adına ‘Gebe Okulu’ adı altında bir organizasyon düzenledi. Anne ve baba adaylarının birlikte katıldığı etkinlikte hamileler geçirdikleri süreç hakkında detaylı bilgi sahibi oldu.
Kadın Doğum Uzmanı Operatör Doktor Derya Aslan ilk defa yapılan bu etkinliğin gebelik sürecini destekler nitelikte olduğunu vurgulayarak, hamilelerin gebelik sürecinde bilmediği birçok sorunla karşı karşıya kaldığını belirtti. Gebelik sürecinin hem anneyi hem de babayı etkilendiğini kaydeden Aslan, babaların da gebelik süreciyle ilgili bilgi sahibi olması gerektiğinin altını çizdi.
Etkinliği gerçekleştiren hastanenin başhekimi Ortopedi Uzmanı Süleyman Hatay ise gebelerin daha iyi aydınlatılabilmesi için bu organizasyonu hayata geçirdiklerini belirtti. Hatay etkinliğe sadece kadın doğum uzmanlarının değil, gebelik sürecinde hamilelerin ihtiyaç duyduğu diğer tıbbi birimlerde görevli hekimlerin de katılacağını söyledi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.