Marmaris’te gazeteci Sarıipek sergi açtı

Bu haber 23 Mart 2015 - 23:56 'de eklendi ve 650 kez görüntülendi.

magazinnMarmaris’te görev yapan ve Muğla’nın tanınmış gazetecilerinden biri olan Mustafa Sarıipek’e ait ‘Babalı Kızlı-İz Düşüm’ adlı resim sergisi Belediye Kültür ve Sanat Evi’nde açıldı. 80 pastel ve yağlı boyadan oluşan resim sergisi bir hafta süreyle sergilenecek.

Haber Merkezi

Gazeteci Mustafa Sarıipek ile turizmci kızı Çağrı Çağın Berme’nin eserlerinden oluşan ‘Babalı Kızlı –İzdüşüm’ adlı resim sergisi, Belediye Kültür ve Sanat Evi’nde açıldı. 28 Mart akşamına kadar kapısı açık tutulacak sergide Mustafa Sarıipek’in 40 pastel, Çağın Berme’nin ise 40 yağlı boya olmak üzere toplam 80 eserleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Muğla Valisi Amir Çiçek, Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Marmaris Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya, Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Halil Gökovalı, siyasi parti, STK ve dernek temsilcilerinden oluşan yaklaşık 100 kişi katıldı.
Açılış konuşması yapan Muğla Valisi Amir Çiçek, “Sanat ve sanatçılara herkesin destek vermesi gerekmektedir. Sanatı seven, sanatı bilen insanların her geçen gün arttığını ve aileden gelecek nesillere aktarıldığını görmek çok güzel” dedi. Marmaris Belediyesi tarafından hazırlanan teşekkür sertifikası Muğla Valisi Çiçek tarafından Mustafa Sarıipek ve kızı Çağrı Çağın Berme’ye verildi.
Serginin açılış kurdelesi Muğla Valisi Amir Çiçek, Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, gazeteci Mustafa Sarıipek, Çağrı Çağın Berme ve kızı Dağsu Berme tarafından kesildi. Sergide ki eserlerin tanıtımı sonrası kokteyl düzenlendi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.