Marmaris’te Dere Kokuları Gideriliyor

Bu haber 25 Nisan 2015 - 0:00 'de eklendi ve 683 kez görüntülendi.

marmarisssMuğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MUSKİ) ekipleri, Marmaris’te bulunan derelerde temizlik çalışması başlattı.
Haber Merkezi
MUSKİ ekipleri kış mevsiminde derelerin tabanlarında biriken çöp ve atıkların temizliğine başladı. Bu kapsamda Kemal Seyfettin Elgin Bulvarı üzerinden denize dökülen ve Marmaris’te ki en büyük derelerden biri olan Ketenci Deresi, MUSKİ ekipleri tarafından temizlendi.
Yağıştan dolayı dere yatağına dolan çöp ve atıklar suyun akışını engelleyerek küçük göletler oluşturmakta, bu küçük göletlerde oluşan mikroplar da derenin etrafında kötü koku salınımına neden oluyordu. Bu sebeple MUSKİ ekipleri, yaz mevsiminde sıcaklıkla birlikte daha fazla hissedilen kokuların önüne geçmek için Ketenci Deresinin, denize kadar olan kısmını temizledi. Ekipler diğer derelerin temizliklerini de devam ederek Marmaris’te yaz mevsimindeki dere kokularının önüne geçmeyi amaçlıyor.
Konu hakkında konuşan MUSKİ Genel Müdür yardımcısı Cem Yaşar, Muğla genelinde başlatılan dere temizliklerinin hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti. Yaşar ayrıca yaz mevsiminin yaklaşması nedeniyle turizmin gözde kentlerinden olan Marmaris İlçesinde derelerin neden olduğu kokuların önüne geçmek istediklerini söyledi. Yabancı maddelerin derelerde oluşturdukları setler nedeniyle bu bölgelerde küçük göletlerin oluştuğunu belirten Cem Yaşar, “Bu göletler mikropların çoğalmaları ve etrafa kötü koku yaymaları için uygun bir ortam oluşturuyor. Marmaris gibi turizmin hareketli geçtiği bir yerde MUSKİ olarak bunun önüne geçmek, ilçemize gelen misafirlere kokusuz ve sorunsuz bir yaz mevsimi geçirmek için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.