Marmaris’te biber gazlı market soygunu

Bu haber 03 Eylül 2013 - 9:26 'de eklendi ve 693 kez görüntülendi.

marmarisbibergazli1321316532131Marmaris’te biber gazıyla markete gelen şüpheli, işletmecinin yoğunluğundan faydalanarak bin 500 TL’yi alıp kayıplara karıştı. Kameralar tarafından kaydedilen soyguncunun hırsızın rahat tavırları dikkat çekti.
Haber Merkezi
Edinilen bilgiye göre; Marmaris’te Tepe mahallesi 61. sokakta bir markette gece 12.00 sıralarında hırsızlık olayı yaşandı. Durak Gözüm, marketi eşi Ayşe Gözüm’e teslim ederek eve gitti. Ayşe Gözüm dışarıdaki müşterilerle ilgilenmek için marketten çıktı. Marketi gözetleyen hırsızlık şüphelisi şahıs, kadının dışarı çıktığını fırsat bilerek elinde biber gazı spreyi ile markete daldı. Hırsızlık zanlısı önce kasanın yerini tespit etti. Daha sonra etrafı kontrol ederek kasaya doğru yöneldi. Zanlı, yazar kasanın altında bulunan toptancı için hazırlanan bin 500 TL’yi avuçlayarak cebine koydu. Daha sonra etrafı tekrar kontrol ederek gelen olmadığından emin olup çok rahat tavırlarla marketten ayrıldı. Mark etçi kadın bu sırada dışarıda her şeyden habersiz müşterileri ile ilgilenmeye devam etti.Gece markete geri gelen Durak Gözüm toptancıya vermek üzere hazırladığı 1500 lirayı kasada bulamadı ve eşine sordu. Eşi haberi olmadığını söyleyince güvenlik kameralarını inceledi, marketin soyulduğunu görüp polise haber verdi. Polis güvenlik kameralarından şüphelinin eşkâlini belirleyip yakalama çalışması başlattı.
Marketi soyulan Durak Gözüm, “Eşimin hırsızla karşı karşıya gelmemesi büyük şans, Aksi takdirde kanser ve astım hastası olan eşim, hırsızın elindeki biber gazı spreyini kullanması halinde ciddi sağlık sorunu ile karşı karşıya kalabilirdi” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.