Marmaris’te AVM tepkisi

Bu haber 26 Eylül 2013 - 23:23 'de eklendi ve 1.047 kez görüntülendi.

marmariavmMarmaris’in Selimiye Köyü’nde Türkiye çapında yaygın şube ağı bulunan bir süper market zincirinin şube açacağı iddiasına köylüler ve oda başkanları tepki gösterdi.

Haber Merkezi

Marmaris’in Selimiye Köyü’nü ziyaret eden 5 odanın başkanı vatandaşlar ve esnafla buluştu. Selimiye Köyü ziyaretinde Marmaris Ticaret Odası başkanı Mehmet Baysal, Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, Marmaris Deniz Ticaret Odası Başkanı Hasan Mengi, Marmaris Şöförler Odası Başkanı İbrahim Tarım ve Marmaris Esnaf Kredi Kooperatifi Başkanı Mehmet Şencan ilk olarak muhtarlık binasına giderek Köy Muhtarı Osman Coşkun ile bir süre görüştü.

Selimiye’de esnafın “burada bir süper market zinciri şube açmayı planlanıyor” şeklinde söylemine oda başkanları tepki gösterdi. Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mehmet Baysal, burada açılacak bir AVM’nin köylü esnafın ekmeğini elinden alacağını belirterek, “Böyle bir durumda birçok küçük esnaf iş yerini kapatmak zorunda kalacak ve birçok kişi işsiz kalacak” dedi.

Marmaris Esnaf Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız da Selimiye Köyünde Türkiye çapında yaygın şube ağı bulunan bir süper market zincirinin şube açacağı duyumlarını hatırlatması üzerine, süper marketleri şehir dışına çıkarmak için mücadele verdiklerini ifade etti. Köylere bile girmeye çalışan bu süpermarket zincirlerine ruhsat verilmemesi için yetkililere çağrı yaptı. Ayyıldız, Marmaris’in beldeleri ve köyleri ile bir bütün olduğunu, Marmaris’in en ücra köşesinde bile olsa esnafın sorunları çözmek anlamında ziyaretlerini sürdüreceklerini ifade etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.