Marmaris’te AK Parti Var… « Hamle Gazetesi

Marmaris’te AK Parti Var…

Bu haber 03 Kasım 2018 - 3:58 'de eklendi ve 3.298 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Dünkü yazımı “Sahi Marmaris’te AK Parti var mı?” diye noktalamıştım.

Bana göre Marmaris‘te AK Partiseçim bazında” hem var, hem yok… Bütün mesele “adaylık garantisi” ile tekrar CHP‘ye döndürülüp, son anda Marmaris Belediye Başkanı aday adayı yapılan Mehmet Baysal‘ın CHP‘den “aday” yapılıp yapılmamasına bağlı… Yapılırsa ne olur?

Marmaris’te herkesin dilinde; “cıngar” çıkar!

İlçelerin çoğunda olduğu gibi, burada da CHP bir başka parti için aday üretmiş olur. Bunu önceki yazılarımda da vurguladım, “ön seçimsiz” aday belirleyen CHP, öteki partilerin adaylarını da CHP içinden belirlemiş olacaktır.

24 Haziran seçimlerinde Marmaris‘te CHP yüzde 47,94 oranında oy alırken, AK Parti yüzde 21,67, İYİ Parti yüzde 14,10 oy almıştı. MHP de yüzde 6,10‘da kalmıştı.

Şimdi bu Marmaris‘te AK Parti ve MHP ittifak yaparsa yüzde 27,77 yapar mı yapar… Elbette bu toplam CHP‘nin yüzde 47,94 oyunun yanında bir şey ifade etmez… Peki CHP‘nin aday adaylarından biri de İYİ Parti‘nin adayı olursa ne olur?

İşte o zaman Marmaris’te AK Parti var mı sorusunun yanıtını alırız…

xx           xx           xx

Niyetim bu gün Marmaris‘ten başlayarak ilçe ilçe AK Parti‘nin 31 Mart 2019 yerel seçimleri fotoğraflarını çekmekti. Ancak kaç gündür sosyal medya AK Parti ile ilintili sallanıyor.

Bu gün o paylaşımları anlatalım.

Ancak önce AK Parti İl Başkanı Kadem Mete‘nin dünkü ve önceki günkü yazımla ilgili açıklaması oldu, onu paylaşalım. “Siyasette benim hedefim partimin başarısıdır. Benim hiçbir hesabım yok. İl Başkanlığı’na hedefleyerek gelmedim.” diyen İl Başkanı Mete, özetle şu ifadelerde bulundu:

Benim ve arkadaşlarımın aday belirleme sürecince hiç bir duygusal tasarrufu olamaz. En azından benim olmaz. Biz bu seçimden zaferle çıkmaya kararlıyız. A ilçesinde seçim alabileceğimiz kişi dün benim aleyhimde olmuş olsa da adayımız olur. Mesela Yatağan’da Mustafa Toksöz’ü bir eski milletvekili arkadaşımıza yakın diye aday yapmayacakmışız. Benim böyle bir tutumum olmuş olsa Mustafa beyin eşi Ümmühan hanım Kadın Kolları Başkanımız olur muydu? Ki biz hanfendiye bu görevi vermeden önce Mustafa beyden görüş aldık. Bunlar boş işler. Herkes işine baksın. Biz bu seçimden zaaferle çıkmak istiyoruz. Kiminle olursa onunla. Çalışıyoruz. Muğla’da tanınırlığı olan en iyi ve doğru isimleri bulup önce Ankara’nın, sonra Muğla’nın önüne koyacağız.

xx           xx           xx

İl Başkanı Kadem Mete böyle diyor, ama hedefleyenler var.

AK Parti‘nin Muğla yerelindeki sosyal medya fenomenlerinden Mete Kalay da son paylaşımlarından birine “Milletvekili Öztürk geri mi dönüyor?” başlığı attı. Marmaris‘te açtığı beyaz eşya mağazasında ziyaretçilerini de ağırlayan XXVI. Dönem Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, hemen yanıt verdi: .. nereye gitmişmişiz ki döneyim, ben hancıyım yolcu değil…

Mete Kalay, başlığının altında “Sn Nihat Öztürk; Siyasete Geri mi Dönüyor? Yoksa Nihat Öztürk, Hiç Gitmemiş miydi?” sorularını da sormamış olsaydı, Öztürk‘ün yanıtı için tamam derdim.. Ama Öztürk‘ün hemen yanıt vermesi manidar oldu. Ben olsam yanıt vermezdim… Çünkü Mete Kalay, sorusuna “Yoksa Nihat Öztürk, Hiç Gitmemiş miydi?” sorusuyla aslında yanıtı da vermiş.

Nihat Öztürk milletvekilliğinden sonra hiç gitmedi ki…

Dikkat edin, bir siyasetçi milletvekilliğinden, belediye başkanlığından sonra bir köşeye çekilmeyip, şehrin orta yerinde geleni gideni olan “dostlar alışverişte görsün” bir ticari mekan açıyorsa, o “siyasetin” içindedir…

Kim ne derse desin Öztürk genç bir siyasetçi ve hedefinde yeniden önce il başkanlığı, sonra milletvekilliği bulunmaktadır. Eğer önümüzdeki seçimde AK Parti başarısız olursa Kadem Mete yönetiminin gitmesini ve Nihat Öztürk yönetiminin gelmesini bekeleyenlr hiç de az değil…

Böyle bir şey olursa, işte bu “geri dönüş” olur…

xx           xx           xx

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü‘nde çalışırken, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Seydikemer İlçe Müdürü olan Mücahit Akgün, Cumhuriyet‘in Kuruluşu‘nun 95. Yıldönümünde şaşırtıcı paylaşımlarda bulundu.

O gün Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi AKM fuayesinde yapılan resepsiyonun ardından SYDV Seydikemer İlçe Müdürü AkgünYeter Artık” başlıklı ve “MİDDER Muğla İl Başkanlığı” imzalı paylaşımda bulundu. Aynı zamanda MİDDER Muğla İl Başkanı olan Akgün paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Valilik tarafından verilen resepsiyonda zamanında FETÖ ile yürüyen şahısların, ismi iddianamelerde geçen şahısların bulunduğuna dair fotoğraflar bu kişilerce Sosyal Medyada paylaşılarak yer almaktadır. Kamu veya özel herkesi ikaz ediyoruz, gerekli hassasiyeti göstermeye ve devlet ciddiyetine davet ediyoruz. 15 Temmuz’a kadar safı değişmeyenlerin şimdi saflarının değiştiğini düşünmek ya da bu durumlarını görmezden gelmek özellikle 29 Ekim günü yapılacak bir hata değildir..

xx           xx           xx

Bir gazeteci olarak paylaşımın altında Akgün‘e hemen “29 Ekim günü yapılacak bir hata değildir… Ne zaman hatadır? Kim bunlar? Gereğini kim yapacak? Bu insanlar oradalarsa, oraya kim neden ve nasıl davet etti?” diye sordum. MİDDER Başkanı Akgün‘ün yanıtı ise şöyle oldu:

Umarım bir açıklama gelecektir. Ben yorum yapmayacağım gelenleri bir bir incelesinler. Bu resmi bir bayram. Sabrın taştığı yer.

Nereden, kimden açıklama gelecek?” diye uzatmadım. Ancak bir açıklama olmalı.

O gün resepsiyonda FETÖ ile ilişkili kimler vardı?

O gece sosyal medya hesabından MİDDER Başkanı Akgün tepkisini ortaya koyduğuna göre, o tepkiyi ben gördüğüme göre herkes görmüştür ve gereğini de yapmıştır diye umuyorum…

Gereği” olarak ne yapılmıştır bilmiyoruz… Ama Mücahit Akgün iki gündür de yanındaki heyetle Ankara‘dan paylaşım yapıyor… Muğla Milletvekili Yavuz Demir‘le, Antalya Milletvekili İbrahim Aydın‘la, ne tesadüfse orada karşılaştıkları Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz‘le ve eski Enerji Bakanı Taner Yıldız‘la çkilen fotoğrafları paylaştı. Paylaşımlardan bir şey anlamadım!

Bir paylaşımında da “Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcımız Manisa Milletvekilimiz değerli abimiz Murat Baybaturu ziyaret ederek hasbihal ettik” ifadesinde bulundu.

Manisa Milletvekili Murat Baybatur aynı zamanda MİDDER Onursal Başkanı… O yüzden “Galiba Muğla Valiliği’nin 29 Ekim resepsiyonunda olup biten ile ilgili Ankara’ya bir heyet halinde gitmişler” diye düşündüm. Demek ki MİDDER Muğla çalışıyor, dedim…

xx           xx           xx

Bu sırada önceki gün de Salih Muhittin Peker adlı kişinin paylaşımı ile sallandı Muğla sosyal medyası… “Valla bu büyük usta sanki Ankara’da yaşamıyor da Marmaris’te yaşıyor gibi. Nerede bir düşük kişilikli birine rastlasam ipin bir ucu Marmaris’ten çıkıyor. Siyaset dizayn etmeye çalışıyor aklınca bunlar. Ben senin ağababanı iyi bildiğim için Murat Baybatur’a ikinizin de dosyasını götüreceğim” diye paylaşımda bulunduğunu gördüm.

Ben kimlere diyor derken, paylaşımın altına Mücahit Akgün‘den “Yazmazsan şerefsizsin. Şeref sizlerde ne gezer, şerefli olsan çakma facelerde yazmazsın. Şimdi ben senin ip adresin çıkınca suratını merak ediyorum. Genel merkez çakma facelerden mi akıl alacak. Artık Genel Merkezimiz biz akparti sevdalilarinin sesine merhem oluyor. Birak git kime konuşursan konuş ben seni mahkeme sonuclanınca gale alacam. Ozaman sahibinin de seninde gereğini yapacam.” şeklinde yanıt geldi.

Ne olduğunu anlayamadım. Şimdilik “Hayırdır inşallah” diyeceğiz…

Ama duyumlarıma göre, Mücahit Akgün geçtiğimiz günlerde Mütevelli Heyeti kararı ile müdürlükten alınmış. Bütün bu gürültü patırtının nedeni bu olabilir mi, Akgün bu yüzden mi Ankara‘dan mesaj bombardımanı yaptı bilmiyoruz. Neden müdürlükten alındığını ise biliyoruz, ama “resmen açıklanmadığı için” paylaşmayı doğru bulmuyoruz. Umarız iddialar yalandır…

Ben Salih Muhittin Peker‘in “ipin bir ucu Marmaris’ten çıkıyor. sözüne takıldım. Ben de “AK Parti siyasetinde Marmaris çok önemli…” demiştim.

AK Parti o ipin ucunu bulursa, seçim yoluna “ayak bağlarından” kurtulmuş olarak çıkacak…

—————————————-                                                                                                —————————————-

GÜNÜN SÖZÜ: Herkes nefret ettiğinin tutuklanmasına “oh” çekiyorsa, faşizm içinizde kurumlaştırılmış demektir. (Akın Olgun)

ÇİVİ

Kılıçdaroğlu CNN’de Osman Gürün’ü öve öve bitiremedi. Arkadaşım “Adaylık başvuruları, anket filan, bu kadar gürültü niye?” diye sordu.

Beni Bi Gülmek Aldı:)))))

———————————————————————————————————————————–

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.