Marmaris’te Acil serviste doktor sıkıntısı

Bu haber 03 Temmuz 2013 - 19:14 'de eklendi ve 1.063 kez görüntülendi.

marmarisacilservis32132165465132Marmaris Devlet Hastanesi doktor sıkıntısı çekiyor. Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte hastane yoğunluğunun armasının ardından acil serviste Pratisyen Hekim yetmeyince Uzman doktorlar da nöbet tutmaya başladı.
Haber Merkezi
Marmaris Devlet Hastanesi’nin acil servisinde yaşanan doktor sıkıntısı nedeniyle bir doktorun istifa ettiği ileri sürüldü.
İddiaya göre; Marmaris Devlet Hastanesi’nde acil serviste pratisyen hekim sayısı 4’e düşünce uzman hekimler de nöbet tutmaya başladı. Bu durumda hastanede poliklinik sorunlarının yaşanmasına neden oldu. Sağlık-Sen Marmaris İlçe Temsilciliği sorunu Sağlık Bakanlığı’na taşımak için Marmaris Devlet Hastanesi acil servisinde imza kampanyası başlattı.
Bunun üzerine İl Sağlık Müdürlüğü sorunun çözümü için geçici olarak acil servise bir pratisyen doktor gönderdi. Ancak Marmaris Devlet Hastanesi’nde turizm sezonun başlaması nedeniyle yoğunluk arttı. Geçici süreyle gönderilen bir doktor hekim sıkıntısına çözüm olmadı. Bunun üzerine hastane yönetimi acil serviste gündüzleri görev yapan Acil Servis Uzman Hekimi Mehmet Aziz Tunç’a gece nöbeti yazdı. Aziz Tunç yazılan gece nöbetine itiraz ederek, görevinden istifa etti. Tunç, istifa dilekçesini hastane yönetimine sundu.
Marmaris Devlet Hastanesi Başhekimi Tolga Çakmak’ın Mehmet Aziz Tunç’un istifasının ardından doktor sıkıntısını çözmek amacıyla Muğla İl Sağlık Müdürlüğüyle görüşmeye gittiği ifade edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.