Marmarisliler ünlü isimlerle etkinliğe doyacak « Hamle Gazetesi

Marmarisliler ünlü isimlerle etkinliğe doyacak

Bu haber 21 Kasım 2017 - 23:41 'de eklendi ve 444 kez görüntülendi.

Her ay konser ve tiyatro etkinliklerini sürdüren Akademi Garaj Marmaris, sonbahar ve kış aylarında da etkinliklerine devam ediyor.

Her ay konser ve tiyatro etkinliklerini sürdüren Akademi Garaj Marmaris, sonbahar ve kış aylarında da etkinliklerine devam ediyor. 25 Kasım Cumartesi günü Moğollar konseri, 19 Aralık Salı günü Savaş Dinçel’in yazdığı İlker Ayrık ve Aykut Taşkın’ın rol aldığı “Uçurtmanın Kuyruğu” oyunu ve 13 Ocak Cumartesi günü Usta Oyuncular Cihan Ünal, Can Gürzap ve Mutlu Güney’in birlikte sahne aldıkları “Sanat” oyunu Marmarisli sanatseverlerle buluşacak. Yapılacak olan etkinlikler hakkında bilgi veren Akademi Garaj Marmaris Kurucu Müdürü Usta Oyuncu Cengiz Sezgin Moğollar konseri ile etkinliklerini devam edeceklerini söyledi. Sezgin; “Moğollar bu yıl sanatta 50’inci yıllarını kutluyor. Marmaris’e daha önceleri gelip konser verdiler. Moğollar, Marmarisliler için çok özel bir sanatçı topluluğu. Onlarda Marmaris’i çok seviyor. O nedenle Kasım ayı etkinliğimizde Akademi Garaj Marmaris olarak Moğollar’ı uygun bulduk. 1960’lı ve 1970’li yıllarda çıkardıkları albümlerle büyük başarı sağlayan ve Anadolu Rock müziğinin gelişmesinde önemli rol oynayan Cahit Berkay, Engin Yörükoğlu, Taner Öngür, Serhat Ersöz, Emrah Karaca ve Kemal Küçükbakkal’dan oluşan Moğollar konseri 25 Kasım Cumartesi günü saat 21.00’da Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’nde başlayacak” dedi.
Uçurtmanın Kuyruğu Tiyatroseverler ile Buluşuyor
19 Aralıkta da Savaş Dinçel’in yazdığı “Uçurtmanın Kuyruğu” oyunu Marmarisli tiyatroseverler ile buluşacak. Oyunda Ben Bilmem Eşim Bilir dizisinin başrol oyuncusu İlker Ayrık ve Aykut Taşkın rol alıyor.
19 Aralıkta saat 20.30’da Armutalan Kültür Merkezi Tarık Akan Sahnesi’nde gösterime girecek olan oyunda çocukluğundan beri disiplinle yetiştirilmiş ve disiplini saplantıya dönüştürmüş bir adamın intihar öncesi, hiç tanımadığı bir adam ile biraraya gelmesi ve sonrasında yaşananlar anlatılıyor.
Usta Oyuncular Cihan Ünal, Can Gürzap ve Mutlu Güney’in birlikte sahne aldıkları “Sanat” oyunu 13 Ocak’ta yine Armutalan Kültür Merkezi Tarık Akan Sahnesi’nde Marmarisli sanatseverler ile buluşacak. (İHA)

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.