Marmaris’in kavga lüksü yok!

Bu haber 12 Eylül 2013 - 23:30 'de eklendi ve 961 kez görüntülendi.

besibiyerde121321651321321Marmaris’te ekonomik yaşamın temsilcisi 5 oda haftada bir gün esnaf ziyaretine başladı. Belediye Başkanlarının dahi yapmadığı bu etkinlik takdirle karşılandı. Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, “Marmaris’in birbiriyle kavga gürültü yapmaya hiçbir zaman lüksü yoktur. Bu lüksten herkes vazgeçsin” dedi.
Hasan Telli
Marmaris’te ekonomik yaşamın temsilcisi 5 oda haftada bir gün esnaf ziyaretine başladı. Belediye Başkanlarının dahi yapmadığı bu etkinlik takdirle karşılandı. Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, “Marmaris’in birbiriyle kavga gürültü yapmaya hiçbir zaman lüksü yoktur. Bu lüksten herkes vazgeçsin” dedi.
Marmaris’te Belediye Başkanı Ali Acar ile ilçenin sevilen işadamı Doğan Tugay arasında geçen üzücü olayın ardından odaların başlattığı esnaf ziyaretleri dikkat çekti. Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ayyıldız, esnaf ziyaretlerindeki amacın esnafın sorunlarına çözüm bulmak olduğunu söyledi. Ayyıldız ziyaretlerden başka bir anlam çıkartılmaması gerektiğini ifade etti.
Armutalan Minibüs duraklarında başlayan ziyarete Marmaris Ticaret Odası Başkanı (MTO) Başkanı Mehmet Baysal, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, Marmaris Deniz Ticaret Odası Başkanı Hasan Mengi, Marmaris Şoförler Odası Başkanı İbrahim Tarım ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Şencan katıldı.
ALİ ACAR’A UYARI MI?
Ziyaretlerle ilgili olarak Muğla Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, Marmaris’in kavga ve gürültü yaşama lüksünün olmadığını ifade etmesi akıllara, Belediye Başkanı Ali Acar ile iş adamı Doğan Tugay arasında yaşanan olayı anımsattı. Ancak Ayyıldız, “Marmaris’in sevgi, saygı ve sükûnete ihtiyacı var. Marmaris’in birbiriyle kavga gürültü yapmaya hiçbir zaman lüksü yoktur. Bu lüksten herkes vazgeçsin” derken, sözlerine “Bu ziyaretlerimizden kimse alınmasın” demeyi de ihmal etmedi.
Başkan Ayyıldız, esnaf ziyaretlerindeki amacın esnafın sorunlarına çözüm bulmak olduğunu belirtirken “Daha önce birey olarak dolaşıyorduk. Şimdi ise diğer oda başkanlarımızla hep birlikte dolaşıyoruz. Bazı arkadaşlar bundan alınıyorlar. Kimse alınmasın bizim amacımız birilerine bir şeyler alıp vermek değil. Biz esnafımızla ve halkımızla iç içe olmak, onların duygu ve düşüncülerini almak için ziyaret ediyoruz.” diyerek şöyle devam etti:
“Biz beş oda başkanımızla birlikte herkesten görev bekliyoruz. Bize görev versinler biz o görevi şevkle, aşkla yapalım. Onun için bu birlikteliğimiz ve kahvaltılarımız devam edecektir. Çabalarımız Marmaris’e yakışan, güzel şeyler vermek içindir. Başka Marmaris yoktur. Birbirimize çamur, laf atma değil doğruları söyleyerek halletmeliyiz. Her şey seviyeli olursa biz her şeyiyle beraberiz. Seviyesiz yanlış bilgilerle haber söylenirse etik olmaz” şeklinde konuştu.
“KURTAR BİZİ BAYSAL”
Ziyaretler sırasında Armutalan Beldesi’nde de esnaflık yapan bir vatandaş Cumhuriyet Halk Partisi’nden Marmaris Belediye Başkan aday adayı olan MTO Başkanı Mehmet Baysal’la tokalaşırken “Var gücümüzle çalışacağız. Sizin Belediye başkanı olmanız için elimizden geleni yapacağız. Kurtar bizi Ali Acar’dan başka bir şey istemiyorum.” şeklinde konuştu. MTO Başkanı ve Belediye Başkanı aday adayı Baysal ise beklemediği bir anda verilen bu tepkiye karşılık “Burası şimdi bunu konuşmanın yeri değil.” demekle yetindi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.