Marmaris turizmde atağa kalktı

Bu haber 16 Nisan 2014 - 19:39 'de eklendi ve 735 kez görüntülendi.

marmaristurizm65151615Marmaris yeni turizm sezonunda acentaların gözdesi olmaya devam ediyor.

Haber Merkezi

Marmaris, iyileştirme çalışmaları ile kentin genel görünümünde büyük bir değişime imza atarken, yurt dışından turist getiren acentelerin de gözdesi oldu. Marmaris’e en çok turist gönderen ülkeler sıralamasında en üstlerde yer alan Rusya’nın en büyük tur operatörlerinden İntourist Thomas Cook, Marmaris’in Rusya’nın 2. destinasyonu haline geldiğini belirtti.

Geçtiğimiz yıl 18 bin müşterisini Marmaris’e gönderen firma, Marmaris’i pilot bölge seçti. İntourist Thomas Cook Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bölükbaşı, aylık yayın yapan Resort Dergisi’ne verdiği röportajda, ” 2014 yılı hedefimizi yüzde 70 Türkiye ağırlıklı olarak planlıyoruz. Geçen yıl 90 bini Antalya, 18 bini Marmaris olmak üzere toplam 112 bin turistin Türkiye’de tatil yapmasını sağladık. Bu yıl ki hedefimiz 45 bini Marmaris olmak üzere Türkiye’ye 225 bin turist getirmek. Marmaris bizim pilot bölgemiz” dedi.

Marmaris Belediyesi’nin kentin marka değerini arttırmaya yönelik kentsel iyileştirme çalışmalarına paralel olarak 3-4 ve 5 yıldızlı otellerin yatak sayısı ve hizmet kalitesini arttırmak amaçlı yatırımları yazılı ve görsel basın tarafından da dikkat çekici bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.