Marmaris Ticaret Odası’na yeni aday « Hamle Gazetesi

Marmaris Ticaret Odası’na yeni aday

Bu haber 22 Mayıs 2013 - 0:00 'de eklendi ve 956 kez görüntülendi.

marmarisadayticMarmaris Ticaret Odası’nda 15 Haziran’da yapılacak seçimler öncesi Turizmci Ertuğrul Kurtulan yönetim kurulu başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Haber Merkezi

Caprıce Beach Otel’de düzenlediği basın toplantısıyla Marmaris Ticaret Odası Başkanlığına adaylığını açıklayan Kurtulan, “Ortak noktamız Marmaris’tir. Marmaris Ticaret Odası seçimlerine siyasetten bağımsız aday olduğumu bildirmek istiyorum. ” dedi.

Hiçbir siyasi partinin etkisi altında kalmadan aday olduğunu belirten Kurtulan, amaçlarının sadece Marmaris ticaretine katkı sağlamak ve Marmaris’i hak ettiği yere getirmek olduğunu söyledi.

“Sezon” kelimesinin ortadan kaldırılması gerektiğine işaret eden Kurtulan, “Tüm Marmaris halkı olarak ortak hareket ederek siyasi değil, ticari anlamda büyük düşünerek, büyük planlar yapmalıyız. Ortak noktamız olan cennet Marmaris’te huzur ve sükuneti bulmak için her türlü korku ve kaygılarımızdan arınmalıyız. Biz bunu sağlamak için hazırız ve adayız” diye konuştu.

Kurtulan açıklamasını şöyle sürdürdü, “Marmaris Ticaret Odası seçimlerine siyasetten bağımsız aday olduğumu bildirmek istiyorum. Marmaris Ticaret Odası üyeleri Marmaris ve civarında hizmet ve mal üreten, satan, vergi veren ve ticaretini idame ettirmek için planları ve beklentileri olan çok değerli insanlardır. Maalesef Marmaris ticari anlamda hak ettiği noktada değildir. Hatta mevcut durumunu koruyamadığı gibi son yıllarda ticari girdilerinde büyük gerileme yaşamıştır. Bu durum benim gibi ticaret yapan üyelerimizde de endişe yaratmış gelecek ticari beklentilerimizi zayıflatmıştır. 21. Yüzyıldaki ekonomik krizler global olaylarda ve hassas siyasi hareketlerde çok savunmasız bir durumdayız. Herkes takdir ediyor ama biz ticaret erbapları bu duruma kayıtsız kalamayız ve gelecek korkumuzu yok ederek ticari beklentilerimizi planlamalıyız. Geçmişimizde geçmiş tecrübelerimizle yaptığımız gibi krizlere karşı hızlı ve akılcı bilimsel, eylem planları yapmalı, ticaretimizi çeşitlendirmeli ve yıl içerisine yaymalıyız. Sezon kelimesini yok etmeliyiz. Tüm Marmaris halkı ve esnafı ortak hareket ederek siyasi değil ticari anlamda büyük düşünerek, büyük planlar yapmalıyız. Ortak noktamız olan cennet Marmaris’te huzur ve sükûneti bulmak için her türlü korku ve kaygılarımızdan arınmalıyız. Bunun için Marmaris Ticaret Odası Marmaris insanına, esnafına, üyesine gelir getirecek ve katkı sağlayacak her türlü ticari eylemin planlayıcısı, aracısı, destekçisi, işbirlikçisi olmalı ve olacaktır. Biz bunu sağlamak için hazırız ve adayız. Projelerimizi ve söylemlerimizi daha kapsamlı bir şekilde gelecek hafta sunumlarını yapacağız.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.