Marmaris sahilleri cıvıl cıvıl

Bu haber 16 Mayıs 2015 - 0:51 'de eklendi ve 667 kez görüntülendi.

marmaridMuğla’nın Marmaris İlçesi’nde hava sıcaklığı nemle birlikte etkisini artırınca, yerli ve yabancı turistler serinlemek için plajlara indi.
Haber Merkezi
Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden Marmaris’te sahiller hareketlenmeye başladı. İlçede bugün hava sıcaklığı 27 derece olarak ölçüldü. Nem oranının yüzde 50’lere çıkması, sıcaklığın daha fazla hissedilmesine neden oldu. Deniz suyu sıcaklığının ise 22 derece olduğu kentte bunaltıcı havadan etkilenerek denize giren ve güneşlenen turistler, plajlarda renkli görüntüler oluşturdu. Özellikle Rus ve İngiliz turistler, öğleden sonra plajları doldurarak denize girip güneşlendi.
İlçenin en sakin semti olarak bilinen İçmeler Mahallesi’nde de plajlarda doluluk artmaya başladı. Tatilini İçmeler’de geçiren çok sayıda yerli ve yabancı turist, sahillerde sere serpe uzanıp güneşlenerek, denizin keyfini çıkarttı.
İlk defa Marmaris’e geldiğini söyleyen 26 yaşındaki üniversite öğrencisi Rus İrina Kopeyski, Marmaris’e hayran kaldığını ifade ederek, ilk fırsatta tekrar geleceğini söyledi. Moskova’da hemşire olan Tatyana İrinesvki ise Rusya’da Marmaris’ten çok bahsedildiğini duyarak kız arkadaşının tavsiyesiyle geldiğini belirtti. Rus hemşire, ülkesine döner dönmez çalıştığı hastanedeki iş arkadaşlarına tatil için Marmaris’i tavsiye edeceğini vurguladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.