Marmaris, Köyceğiz, Datça Turizm Birliği Finlandiya’da

Bu haber 20 Ocak 2015 - 0:09 'de eklendi ve 548 kez görüntülendi.

fuarrrrrrrrrrrrrrDünya’nın Buluşma Noktası sloganıyla Kuzey Avrupa’nın en büyük turizm fuarı olan Matka Nordic Finlandiya Turizm Fuarı Helsinki’nin Messukeskus bölgesinde yer alan Helsinki Fuar Merkezi’nde kapılarını bir kez daha turizm profesyonellerine açtı.
Haber Merkezi
Dünya’nın Buluşma Noktası sloganıyla Kuzey Avrupa’nın en büyük turizm fuarı olan Matka Nordic Finlandiya Turizm Fuarı Helsinki’nin Messukeskus bölgesinde yer alan Helsinki Fuar Merkezi’nde kapılarını bir kez daha turizm profesyonellerine açtı. 4 gün süren fuarın ilk 2 günü sadece turizm profesyonellerini diğer günlerde ise Finlandiya ve çevre ülkelerden gelen ziyaretçilerini ağırladı.
80 ülkeden binin üzerinde katılımcıya sahip olan fuar 70 bin ziyaretçisiyle de Finlandiya’daki en büyük ve önemli etkinliklerden biri olarak gösteriliyor. MARTAB (Marmaris-Köyceğiz-Datça Turizm Birliği), Finlandiya Fuarı’yla Hollanda Utrecht Fuarı’nın tarihlerinin çakışmasına rağmen her sene olduğu gibi Finlandiya’da yerini aldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Helsinki Müşavirliği aracılığıyla birliğe tahsis edilen tanıtım standında verilen profesyonel hizmetten ziyarete gelen misafirler memnun olduklarını dile getirdiler. Marmaris ve tüm çevre bölgelerinin de tanıtımı yapıldığı stantta Fince dilde basılan tüm broşür ve tanıtım kitapçıkları yoğun ilgi gördü. Muğla’nın 3 önemli ilçesi Marmaris, Köyceğiz ve Datça, Hollanda Utrecht Fuarı’ndan sonra bir kez daha MARTAB (Marmaris-Köyceğiz-Datça Turizm Birliği) çatısı altında birlikte hareket ederek bölgenin doğal, tarihi, kültürel değerlerini anlattılar. Çok sayıda sektör temsilcisinin ziyaret ettiği Marmaris-Köyceğiz-Datça Turizm Birliği standında Marmaris Belediyesi ve MARTAB Başkanı Ali Acar, Finlandiyalı büyük tur operatörleri ile yaptığı görüşmelerle hem Marmaris’te yapılan değişikler ve çalışmalarla ilgili bilgi verdi hem de yakın gelecekte Marmaris’teki Finlandiyalı turist sayısının arttırılması konusunda fikir alışverişinde bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.