Marmaris iftarda buluştu

Bu haber 27 Temmuz 2013 - 11:08 'de eklendi ve 989 kez görüntülendi.

akpiftar132135464651321Marmaris’in İçmeler Belde Belediyesi ve Ak Parti Marmaris İlçe Teşkilatı tarafından Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen iftar yemeği geniş bir katılımla yapıldı. Sonunda iftarlara yetişemeyen milletvekilleri sahurlara da katılmaya başladı.
Haber Merkezi
Marmaris’in İçmeler Belde Belediyesi ve Ak Parti Marmaris İlçe Teşkilatı tarafından Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen iftar yemeği geniş bir katılımla yapıldı. Sonunda iftarlara yetişemeyen milletvekilleri sahurlara da katılmaya başladı.
Marmaris’in İçmeler Belediyesi ve Ak Parti Marmaris İlçe Teşkilatı tarafından
düzenlenen iftar yemeği geniş bir katılımla yapıldı. İçmeler Minibüs Durağı Meydanı’nda yapılan iftar yemeğine; AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren, Ak Parti Marmaris İlçe Başkanı Kadem Mete ve çok sayıda partili katıldı.
Milletvekili Boğa yaklaşık 3 bin kişini katıldığı iftar programında yaptığı konuşmada Türkiye’nin yükselişinin bazı kesimlerde rahatsızlık oluşturduğunu söyledi.. Boğa, “Türkiye borçlarını ödedi ve düzlüğe çıktı. Üçüncü köprünün, üçüncü havaalanının ihale edildiği, Marmaray vasıtasıyla kıtaların deniz altından birleştiği bir dönemde faizlerin 60’dan 6’ya düştüğü bir dönemde birileri rahatsız oldu. 3. havaalanının yapılmasından Claudia Roth rahatsız. Köprünün yapılmasından ve IMF’ye Türkiye’nin borç verir duruma gelmesinden Merkel de rahatsız, ama Taksim Meydanı’nı dolduran bazı arkadaşlar da rahatsız. Takdirleri halkımıza bırakıyorum.” diye konuştu.
ETKİNLİKLER SAHURA TAŞTI
TBMM çalışmaları nedeniyle bu sene Ramazan’ın ikinci yarısında Muğla’ya gelen vekiller programdan programa koşuyorlar. İftar programları yetmeyen vekiller programlarına sahuru da eklediler.
İftar programlarına yetişemeyen vekiller sahurlarda da vatandaşlarla bir araya gelme kararı aldılar. Yüksel Özden önceki günkü sahurunu Yatağanlılarla yaptı. Marmarislilerle ve partililerle dün gece sahurda buluşan vekiller sahur programlarına da devam edecekler. 1 Ağustos’ta ise Ali Boğa Akyaka İnişdibi Mahallesinde Cami avlusunda gençlerle sahurda buluşacak.
BODRUM İFTARI
Ak Parti Bodrum İlçe Teşkilatının düzenlediği iftar programına 4 bin kişi katıldı. Bodrum’un yeni İlçe Başkanı Akif Demiröz Pazar yerinde gerçekleştirdiği ilk organizasyonunda izdiham yaşandı. İftara Ak Parti Muğla Milletvekilleri Ali Boğa ve Yüksel Özden birlikte Yozgat Eski Milletvekili Mehmet Çiçek, bazı belediye başkanları ve İngiltere ve Almanya’da yaşayan vatandaşlarımız da katıldı. İftar duasını Yozgat Eski Milletvekili Mehmet Çiçek yaptı. Burada yaptığı konuşmada Milletvekili Yüksel Özden, “Son zamanlarda sokaklarda başlatılan çirkin gösterilerden sonra bu güzel iftar görüntüleriyle sokaklar şenlendi.. Birileri yakıp yıkarken, görüntü ve ses kirliliği yaparken, bu sokaklarda Ramazan bereketi paylaşılıyor, kardeşlik yaşatılıyor.” dedi.
DATÇA’DA İFTAR YEMEĞİ
AK Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden Datça’da iftar yemeği verdi. Yoğun bir katılımın olduğu iftar yemeğinde Yüksel Özden partililerin ve vatandaşların sorunlarını dinledi onların görüşlerini aldı.
İftar yemeğine yaklaşık üç yüz kişinin katılacağı hesaplanarak buna göre hazırlık yapan restoranda iftara Katılanlara yemek yetmedi. AK Parti Datça İlçe Başkanı Sedat Deniz, “Biz iftar yemeğine yaklaşık üç yüz kişinin katılacağını hesap ederek işletmeciye buna göre hazırlık yapmasını söyledik. Ancak katılımın yoğun olması bizi zor durumda bıraktı. İlginin yoğunluğu bizi sevindirdi ancak bazı vatandaşlarımızın yemek alamaması karşısında üzüldük işletmeciden buna acilen çare bulmasını istedik. Yemeğe katılan vatandaşlarımızdan bizi bağışlamalarını rica ediyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.