Marmaris, Dalaman ve Bodrum’da AK Parti Rüzgârı « Hamle Gazetesi

Marmaris, Dalaman ve Bodrum’da AK Parti Rüzgârı

Bu haber 10 Mart 2019 - 0:10 'de eklendi ve 1.861 kez görüntülendi.

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır seçim öncesi çalışmalarına hız verdi. İlk olarak Marmaris’te hemşehrileri olan Karamanlılar ile bir araya gelen Hıdır daha sonra Dalaman ve Bodrum’da seçim ofislerinin açılışlarına katılarak vatandaşlarla buluştu.

Haber Merkezi

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır seçim öncesi çalışmalarına hız verdi. İlk olarak Marmaris’te hemşehrileri olan Karamanlılar ile bir araya gelen Hıdır daha sonra Dalaman ve Bodrum’da seçim ofislerinin açılışlarına katılarak vatandaşlarla buluştu.

Marmaris’te hemşehrilerine seslenen Dr.Nil Hıdır “1983 yılında Marmarisli olan eşimle evlendikten sonra ben de onunla birlikte Muğla’yı da çok sevdim. AK Parti Muğla Milletvekili olmak ve Muğla ‘ya hizmet etmek nasip oldu. Muğla ‘ya doğalgaz bizim dönemimizde nasip oldu. Köy yolları, köy konakları, parkeler olmak üzere bugünün parası ile 700 milyon liralık yatırım yine bizim dönemimizde Muğlamıza nasip oldu. Bugün Osman Abi’nin billboardlarda duyurduğu 288 milyon liralık yatırımın 3 katını biz 2007-2011 döneminde Muğla ‘ya kazandırdık. Bugün konuşmak istediğimiz hayal ettiğimiz Muğla olmasına rağmen köylerde kanalizasyon yok, içme suyu arıtma tesisi atıkları ile karışıyor, yağmur yağdığında çamur akıyor diyor vatandaş. Bozburun ‘da çekek yerleri sağlıksız alt yapısıyla konuşuluyor. Oysa biz Bozburun’u Bodrum’u orada üretilen guletler ile konuşmak isteriz. Fethiye’de körfez kirliliği almış başını gidiyor. Milletvekilliğim döneminde Çamur 5 gemisinin gelmesine vesile olarak temizlenmesine katkı sunmuştum. Ancak sonra bu yapılmamış. “diye konuştu.

AK Parti Muğla Büyükşehir Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır daha sonra Dalaman’a giderek seçim ofisi açılışına katıldı. Dalamanlıların yoğun ilgisine teşekkür eden Dr. Mehmet Nil Hıdır ” 22 gün  sonra sizinle birlikte, sevinç ve coşku ile makus tarihini yenmiş insanlar topluluğu ile yine böyle güzel bir kalabalıkla inşallah kutlama yapacağız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı olmak her yere giderek, halkla bütünleşerek gerekirse bazen bir günde 3 ilçeye yetişerek olmalıdır diyen Dr. Hıdır, Marmaris ve Dalaman’ın ardından Bodrum ‘a geçerek Turgutreis seçim ofisi açılışına katıldı. Bodrum’un dünya turizminin gözbebeği olduğunu belirten Dr.Hıdır, alt yapı sorunlarının çözümü için gönül belediyeciliğini işaret etti.

Dr.Hıdır, burada yaptığı konuşmada “Bizler danışmanla sekreterle vatandaşımızın işlerini yönetmeyeceğiz” diyerek CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü hedef aldı. Dr.Hıdır: “Bizler büyükşehirde belediye başkanı olunca tüm ilçelerimize kapılarımıza sonuna kadar açacağız. Mevcut büyükşehir belediye başkanı gibi kapıya bir danışman bir sekreter oturtup onlarla işleri yönetmeyeceğiz. Geçtiğimiz günlerde istifası alınan UKOME başkanı gibi bütün şoför esnafımızın işini bir kişiye havale edip, biz kendimiz kapalı kapılar arkasına çekilmeyeceğiz. Mevcut belediye başkanı gibi 3 yıl Marmaris’e, 2 yıl Bodrum’a gitmemezlik etmeyeceğiz. İnsanımızı yerinde ziyaret edeceğiz. İnsanımızın derdini yerinde öğrenip, dermanını meclisimizde çözeceğiz. ”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Adnan korkmaz 10 Mart 2019 / 00:55

Muğla şu Osman gürün den kurtul