Marka yönetimi eğitimi verildi

Bu haber 03 Mart 2015 - 0:07 'de eklendi ve 502 kez görüntülendi.

markaMUTSO üye eğitimleri kapsamında, düzenlenen Marka Yönetimi Eğitimi hafta sonunda gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) 2015 yılı üye eğitimleri kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Hafta sonunda MUTSO Meclis Salonunda gerçekleştirilen Marka Yönetimi Eğitimi; MUTSO Akademik Danışmanı Prof. Dr. Mehmet Marangoz tarafından verildi. Bu eğitim programında katılımcılar marka kavramı, marka oluşturmanın temel adımları, marka yönetim süreci, marka imajı ve markanın konumlandırılması ve markanın korunması konularında bilgilendirilerek, iyi bir marka yönetimi yolu ile firmanın müşteri memnuniyeti sağlamak, rekabet avantajı sağlamak ve karlılığını arttırma katkı sağlamak amaçlandı.

Eğitime yaklaşık 25 kişi katılırken, eğitimin sonunda katılımcılara ‘Katılımcı Sertifikası’ verildi. Tüm gün süren eğitimde katılımcıların aktif oldukları ve memnun olarak ayrıldıkları görüldü.

Marka Yönetimi Nedir?

Marka yönetimi, bir markanın (işletmenin) hedeflerine ulaşabilmesi için oluşturulan pazarlama planının bir ürüne, ürün grubuna veya markaya uygulanmasıdır. Kısaca marka yönetimini, işin teknik kısmından ziyade tüketici zihninde o markanın nasıl algılanacağının yönetilmesi işi olarak tanımlamak daha doğru olacaktır. Burada temel amaç; daha yüksek satış rakamları, daha yüksek ciro ve nihayetinde daha çok kar elde etmektir.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.