Mandıra Filozofu vizyona girdi

Bu haber 06 Nisan 2014 - 19:44 'de eklendi ve 943 kez görüntülendi.

mandirafilozofu6516615513 Ağustos 2013’te çekimlerine başlanılan Mandıra Filozofu filmi vizyona girdi. Çekimleri Ören ve Çökertme mahallesinde yapılan film seyircilerini bekliyor.
Haber Merkezi
Çekimlerin 1 ay süren filmin konusu ise Çökertme köyünde yaşayan, modern hayata sırtını çevirmiş olan Mustafa Ali günlerini kitap okuyarak geçirmektedir. Çalışmaya karşı olan Mustafa Ali her türlü yaşamsal ihtiyacı için doğanın ona verdiği nimetlerden faydalanır. Cavit ise İstanbul’da yaşayan zengin bir iş adamıdır. Hayatı boyunca sürekli çalışmış olan Cavit’in tek derdi çalışmak, kazanmak ve birikim yapmaktır. Çökertme koyunda, Mustafa Ali’nin arazisini alarak butik otel yaptırmak isteyen Cavit’in hayatı, Mustaf Ali ile tanışınca altüst olur.
Film hakkında düşüncelerini belirten filmin oyuncularından Gülnihal Demir, “Yeni çektiğimiz Mandıra Filazofu filmimiz dün akşam gösterime girdi. Bugün seyirci ile birlikte filmi izlemek için sinamanın önünde bende buradayım. Filmde kendi oğlumda oynadı manevi oğlumda var. Güzel film olduğuna inanıyorum. 3 Ağustos 2013’te Ören Çökertme’de başladık 1 ay süre kadar çekimlerimiz sürdü. Şuanda da gösterimde” dedi.
Film hakkında düşüncelerini belirten seyirci Taşkın Akyol, “Muğla’lı olarak öncelike bizim kültürü yansıttığı için bizim şivemiz ile hazırlandığı için onu çok beğendim anlatılan konu da çok güzeldi” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.