Malatyalı gazeteciler Fethiye’yi ziyaret etti

Bu haber 14 Ekim 2016 - 0:13 'de eklendi ve 518 kez görüntülendi.

MALATYALI GAZETECİLER FETHİYE’Yİ ZİYARET ETTİEge Bölgesi Malatyalılar Derneği’nin organizesi ile Fethiye İlçesi’ni ziyaret eden basın mensupları, ilçenin Ölüdeniz, Gemiler Adası ve Kayaköy ‘ü gezdi.
İlçe gezisi kapsamında Fethiye Belediye Başkan Behçet Saatçı’yı da ziyaret eden Malatyalı gazeteciler, ilçe hakkında bilgiler aldı. Ziyarette konuşan Fethiye Belediye Başkanı Saatçı, “Malatya’yı iyi biliyoruz. Siyasi yönden iki Cumhurbaşkanı çıkarmış, Hamit Fendoğlu gibi insanları yetiştirmiş bir il. Türkiye’nin marka değeri olan kayısıyı yemeyi de ihmal etmiyoruz. Sağ olsun Nüvit başkanımız da zaman zaman kayısı gönderiyor bizlere” diyerek, Fethiye’nin tarihi hakkında bilgi aktırdı.
Başkan Saatçı, büyükşehir statüsü ile birlikte ilçe belediye başkanlarının birçok yetkililerinin ellerinden alındığını belirterek, “İlçede şube müdürü olarak görev yapıyoruz” diyerek espri yaptı.
Ege Bölgesi Malatyalılar Derneği Başkanı Nüvit Ateş ise, ”Büyük şehir olunması ile birlikte ilçelerden alınan yetkiler tekrar verilmeli. Buralar turizm bölgesidir. Turizmin göz bebeği olan ilçelerden alınan yetkiler tekrar verilmelidir” şeklinde konuştu.
Malatya’da uzun yıllar görev yaptıktan sonra Fethiye belediye başkan yardımcılığı görevine getirilen Mehmet Yılmaz Cesur da, uzun yıllar sonra Malatya’yı tekrar ziyaret ettiğinde yeşilliğin eskisi kadar olmadığını gördüğünü ve üzüldüğünü dile getirdi.
Konuşmalardan sonra Saatçı’ya plaket ve kuru kayısı ile Televizyon ve Gazeteciler Cemiyeti’nin plaketi sunuldu. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.