Makamlara çocuklar oturdu

Bu haber 22 Nisan 2017 - 1:20 'de eklendi ve 657 kez görüntülendi.

Muğla’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği çerçevesinde öğrenciler kamu yöneticilerini ziyaret ederek, kısa süreliğine makamlara oturdular. Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret eden Özel Yönelt Koleji öğrencilerinden Erol Çağhan, Nisa Azra Tekin, Atatürk İlköğretim Okulu’ndan Ecesu Demirel ve Sezai Şanlı kısa süreliğine valilik makamına oturarak yapılması gereken çalışmalar hakkında talimatlar verdi. Öğrencilerin talimatları arasında oyun parklarına çöp atılmaması, kentteki park ve trafik sorunun çözülmesi gibi konular yer aldı.

Kadir Tamer

Muğla’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliği çerçevesinde öğrenciler kamu yöneticilerini ziyaret ederek, kısa süreliğine makamlara oturdular.

Etkinlik kapsamında Özel Yönelt Koleji öğrencilerinden Erol Çağhan, Nisan Azra tekin, Atatürk İlköğretim Okulu’ndan Ecesu Demirel ve Sezai Şanlı, Muğla Valisi Amir Çiçek’i makamında ziyaret etti. Öğrencilere ziyarette Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ile okul öğretmenleri eşlik etti.

Bir süre öğrenciler ile sohbet eden Vali Amir Çiçek, daha sonra makamını kısa süreliğine öğrencilere teslim etti.

Eksiklerinin tamamlanmasını istedi 

Valilik makamına ilk oturan Sezai Şanlı, Muğla Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’den, öğrencilerin teknolojiyi daha iyi kullanmalarını ve bazı okullarda eksik bulunan akıllı tahtaların alınması talimatını verdi. Sezai Şanlı daha sonra Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya’yı telefonla arayarak kent merkezindeki park ve trafikte yaşanılan sorunların en aza indirilmesi talimatını verdi.

Çöp atılmasın 

Daha sonra Valilik makamına oturan Ecesu Demirel, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ü telefonla arayarak parkların temizliği konusunda dikkatli olunması talimatını verdi.

Valiye bir gününü sordu

Valilik makamına oturan Erol Çağhan ise ilk olarak Muğla Valisi Amir Çiçek’e, ne tür çalışmalar yaptığını, zamanının nasıl geçtiğini sordu. Bu soru üzerine Vali Amir Çiçek, “Vali olmak öyle kolay bir iş değil. Birçok konuda sorumluluğunuz var. Bu sorumlulukları yerine getirmek için zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz. Muğla bir turizm bölgesi. Bu nedenle son dönemlerde Muğla’nın tanınması ve ilimize gelen yabancı turist sayısının artması için çalışmalarımızı bu dönemde yoğunlaştırdık” dedi.

Vali Çiçek’ten bilgiler alan Erol Çağhan daha sonra Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü telefonla arayarak, ilçede bulunan tarihi evlerin restore edilerek turizme kazandırılması için çalışmaların başlatılması talimatını verdi.

Valilik makamına son olarak oturan Nisa Azran Tekin ise tüm çocukların bayramını kutladı.

Büyükşehir koltuğu çocuklara emanet

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’de makamını kısa süreliğine Emirbeyazıt İlkokulu öğrencilerine devretti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün makamını Emirbeyazıt İlkokulu’ndan Naz Kasapoğlu, Asya Kolukısa ve Ali Efe Aybey’e devretti. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan çocuklar okulları ve yaşadıkları ilçeler için park, buz pateni, alt, üst geçit gibi isteklerini Başkan Gürün’e ilettiler ve Atatürk’ün kendilerine armağan ettiği bayramın değerini her zaman bileceklerini söylediler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın egemenliğin kayıtsız şartsız halka geçmesi ve Atatürk tarafından bütün dünya çocuklarına armağan edilen bir gün olması nedeniyle çok değerli olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, 23 Nisan nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı olan çocukların geleceğimizin teminatı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin koruyucuları olduğunu belirtti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.