Mahalli Seçime 3 Gün Kala

Bu haber 26 Mart 2014 - 19:21 'de eklendi ve 1.028 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Hüseyin Nizamoğlu

Meydanlar dolu dolu mitingler seyrettik. Her partinin lideri ne yapmak istediklerini anlattı. Ancak, yapmak istediği hizmetleri ve yaptıklarını anlatan yalnız Ak Parti Genel Başkanı oldu. 3 Kasım 2002’de tek başına 365 milletvekili ile meclise gelen Recep Tayyip Erdoğan, hıyanet çetesini pek sinirlendirdi. Kazanan partiye tebrik etmediler. Hıyanet çetesinin hukuktaki kolu, Ak Parti liderini seçilmemiş saydı. Sebep 10 yıl evvel Ziya Gökalp’e ait bir şiiri okuması suç sayıldı. Adamı hapse de attılar.
Ne olduysa yapanların eli ayağı dolaştı. Acil olarak yeniden seçilip gelmesi istendi. Bir Ak Parti milletvekili istifa ederek boşluk yaratıldı. Bütün ara seçimi muamelesi acil olarak yerine getirilerek seçim yapıldı, yeniden seçilerek gelen Ak Parti lideri için, başbakanlık görevi vermeyeceğini açıklayan Cumhurbaşkanına; basın yolu ile cevap veren Erdoğan, görelim bakalım kimi tayin ederlermiş!.. demişti.
Bu defa açık açık ihtilal yapmaya niyetli olan Genel Kurmay; ABD için verilecek ikinci tezkere, Devlet Güvenlik Kurulunda gündeme bile alınmadı. Dönemin Genel Kurmay Başkanı, basının
ısrarla sorması üzerine; “Biz bu hükümetin başarılı olmasını istemiyoruz. Tezkere konusunu bilerek gündeme almadık, umarım ülke ilerde sıkıntı görmez” dedi. (Hilmi Özkök)
Bu iktidar; ekonomiyi batmış vaziyette aldığı için, ilk önce Merkez Bankası başkanının acil olarak değişmesi gerekiyordu. Bu üçlü kararname gereken tayin uzun yıllar yapılamadı. Bu durumda çok iyi yetişmiş devlet adamı olan Başbakan, Merkez Bankası dışında geçici olarak Maliye ve Hazineyi yetkili kılarak, memurunu maaşsız bırakmadı…
Bu vaziyette bile hiçbir malın kıtlığı yoktu. Ancak, bayramlarda ve törenlerde hükümetin yanında olmaktan kasten uzak duruyorlardı. Ağustos Ayında Ordu’nun tayin ve terfilerinde, yetkili hükümet dışında kararlar almakta idiler.
Hukuk tarafında ise Ak Parti’nin kapatılması ile gündeme geldiler. Bu yollarda birden tıkandılar. Bir Paşa’nın günlüğü piyasalara birden şok gündem getirdi. Lekesiz hukukçulara yetki ve görev verilince, ne kadar kirli çamaşır varsa ortaya dökülüverdi.
Bu hükümeti yıkıp yerine yalancılardan ve vatan hainliği ile bilinenleri iş başına getirme niyetleri ellerinde kaldı. Ne yaptılarsa aleyhlerine oldu.
Hükümet Anayasa değiştirmek için büyük mücadele verirken, bu değişecek maddeler yüzünden en sevdiğim dedikleri insanların idam edildiğini unutanlar hala içler acısıdır. Böyleleri, değişecek anayasa maddelerini red oyu verenler insanım diye piyasada var mı? diye hep düşünürüm.
Hakimleri ve aşırı uç yazarları teşvik ettiler olmadı. Bu defa din adamı ve cemaat denilen grup aradılar. Daha dün, Başbakandan, Fethullah Hoca’yı zararsız hale getirmesini isteyenlerde bir sessizlik seziliyordu. Meğerse Hükümeti ve Devleti yıkmak için sözde hoca ile birleşmişlerde haberimiz yok. Meğerse Gezi Parkı diye başlayıp hükümeti yıkma niyetlerini açıklamayı gayet rahat yapıyorlardı. O yalanlar tutmadı. Başka ve tam leke olacak bir şeyler bulunmalı dediler ve 17 Aralık 2013 günü başka oyunları oynadılar.
Bu defa dershaneleri savunan sözde hoca takımı ve ötekiler sahte para oyununu denediler. Ama bu defa daha da battılar. Birkaç ayakkabı kutusunda 4.5 milyon olduğunu ilan ettirdiler. Kime? Polis ve savcı gibi uşakları varmış onlara. Netice ne oldu? Adı geçen miktar para paketlerini bir araya getirip nasıl nakil edilir?
Bilirkişi raporuna göre bu miktar para en az elli harar ile taşınabilir. Diğer yalanı da tetkik sonunda öğrendik. Başbakanın evinde 30 milyon varmış dedi ya CHP lideri .. o adı geçen kağıt para için bir tır gerekiyor. Bu oyunlara en uygun cevabı halkımız verdi. Allah sizin belanızı verecek, Bu gün mü desem, yarın mı desem…
SİZ NE BİÇİM PARTİSİNİZ? CEMAAT OLMASA İMİŞ KONUŞACAK TEK SÖZÜNÜZ BİLE YOKMUŞ
En son olay; yüksek hakimi öldürtüyorsunuz, birde Koca Tepe Camiine cenaze törenine gelen Hükümet erkanını katiller diye hakaret ettiriyorsunuz. Hakimi öldüren yakalanıyor. Ama Uğur Mumcu’yu öldüren yakalanamıyor. Neden? O tarihteki Hükümet Ergenekon’un uşağı olduğu için. Memur maaşlarını ödemek için IMF’den acil para alabilmek uğruna şeker pancarını ve tütünü yasak ettirdiler ve emriniz olur dediniz! Trilyonlar borç içinde bırakıp sandıkta kaldınız. 27 Mayıs hareketi ülkeye 100 yıl gerilere götürdüğünü bu Millet unutmadı. Avrupa ortak pazarına 1961 yılında giriyorduk. Sayenizde hala en arkadayız. Avrupa hayranıyız dersiniz, Araplara adam yerine koymazsınız. Müslümanım dersiniz, Kur-an dili olan kelimeleri Rum kelimelere tercih edersiniz. Siz seçilseniz ne yaparsınız. Denizli’ye bakarak kendinizden utanın. Her şeye rağmen seçim neticesinde her vilayet kendisine layık olanı seçmiş olacak … Kel başa şimşir tarak mı dedirteceğiz?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.