Mahallelinin marina tepkisi

Bu haber 02 Aralık 2015 - 23:47 'de eklendi ve 744 kez görüntülendi.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN MARİNAYA TEPKİ DATÇA’DA YAPIMI DEVAM EDEN MARİNA’NIN BAZI YOLLARI KAPATMASI NEDENİYLE KARAKÖY AKÇABÜK MEVKİSİNE ULAŞIMIN ENGELLENDİĞİ AÇIKLANDI.Datça’da yapımı devam eden marina inşaat çalışmalarının bazı yolları kapatması nedeniyle Karaköy Akçabük mevkisinde ulaşımı engellendiği iddia edildi.

Muğla’nın Datça ilçesinde yapımı devam eden Marina’nın bazı yolları kapatması nedeniyle Akçabük mevkisindeki arazilere ulaşımın güçlüklü yapıldığı iddia edildi.
Yaklaşık 500 dönümün üzerinde arazisi bulunan Karaköy Akçabük mevkiindeki arazilere ulaşımın güçlükle yapıldığını iddia eden Karaköy Muhtarı Halil Hayta, “Akçabük mevkiine giden yolumuzu marina kapattı. Mahallemizin arazilerine geçen bir tahliye yol açtılar, ama sadece traktörün geçebildiği yoldan başka hiç bir araç geçemiyor. Arazilerimizde dönümlerce domates binlerce zeytin ağacı var. Arıcılar kovanlarına gidemiyor. Biz gerekli mercilere başvurduk, ama bize hiçbir yetkili cevap vermedi. Marina hem yolumuzu kapattı, hem de var olan yolumuzu bozdu” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.