Madenlerde inceleme

Bu haber 01 Şubat 2013 - 19:45 'de eklendi ve 987 kez görüntülendi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından feldispat madeni ve mermer madeni izin sahalarında yapılmakta olan rehabilitasyon çalışmalarının araştırma konusu yapılması talebi üzerine, Ege Ormancılık Araştırma Müdürü Dr. Salih Parlak, Orman Yüksek Mühendisi Dr. Hidayet Karakurt, Ziraat Mühendisi Dr. Mehmet Sayman, Jeoloji Mühendisi Zülfü Boza, Jeoloji Mühendisi Nuran Altun’dan oluşan heyet Muğla’da incelemede bulundu.
Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım, İzin ve İrtifak Şube Müdürü Hasan Girdin, Aydın Orman İşletme Müdürlüğü ve Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri incelemeye katıldı. İncelemede izin sahibi firma temsilcileri de bulundu. Aydın’ın Karpuzlu İlçesindeki Alinda, Kaltun ve Matel şirketlerine ait feldispat madeni sahalarındaki çalışmalar yerinde incelendi.
Muğla‘nın Yatağan İlçesi sınırları içindeki Entaş’a ait mermer ocağındaki çalışmalar yerinde incelendi. Arazi incelemeleri sonucunda feldispat madeni ve mermer sahalarında çalışma esasları ve rehabilitasyon çalışmaları konusunda Ege Ormancılık Araştırma Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından değerlendirme yapılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.