Maden İş Sendikasının Babacan Başkanı Osman İlhan

Bu haber 25 Şubat 2018 - 23:03 'de eklendi ve 987 kez görüntülendi.
Hüseyin Kocabıyıkhuseyinkocabiyik@hamlegazetesi.com.tr
Gölge Adam

Hüseyin Kocabıyık

Sevgili okurlarım, Yatağan Maden İş Sendikası Şube Başkanı Osman İlhan 4 Mart 2018 günü TEK Sosyal Tesisleri’nde tekrar başkan adaylığına soyunacak. Tek aday olarak çıkacağı seçimde TKİ işçilerinin de yanında olduğu söyleniyor. Nedeni de Sayın İlhan’ın gece gündüz demeden devamlı mesai arkadaşlarının yanında olması ayrı bir güzellik olduğu da dile getirilmekte.

Sevgili okurlarım, Yatağan Maden İş Sendikası Şube Başkanı Osman İlhan yüzlerce çalışan TKİ işçisinin başkanlığını yapıyordu. Elbette işçilerin sorunları haricinde bir de iyi günlerinde kötü günlerinde yanlarında bulunuyordu. Bizlerinde sevdiği çalışkanlığı ise tüm ilçe halkı ve personelinin sevgi ve saygısını kazanmıştı. Başkan Osman İlhan Bey bu güzel girişimlerinin haricinde yardımseverliği ile de bilinen bir Sendika Başkanıdır. Uzun yıllardan bu yana hem GELİ işçiliği hem de sendikacılık yapan Yatağan Maden İş Sendika Başkanı Osman İlhan her gitmiş olduğu yerde olsun kurum içindeki işçiler tarafından olsun Başkan Osman Baba diye konuşuyorlar. Yani anlayacağınız Osman İlhan Bey’in lakabı Osman Baba olarak anılır ve bilinir. İşte böylesine değerli saygın ve sevecen bir Sendika Başkanını bizlerde çok seviyoruz. Sosyal yönlü bir başkandır Osman İlhan Bey önceden de yazılarım olmuştu. Evet, hakikaten de öyle, çünkü Osman bey il ve ilçe genelinde gerçekleşen tüm toplantılarda yer almış. O nedenle kurum ve kuruluşlarda bulunan tüm vatandaşlarla iç içe olmuş bir kardeşimizdir.

Sevgili okurlarım, Maden iş Sendikası’nın Başkanı dost canlısı saygın bir isim olur da yönetim kurulu üyeleri de aynı seviyede olmaz mı? Evet hakikaten Maden İş Sendikasının genç dinamik yöneticileri de hem işçi arkadaşları ve yatağan halkı tarafından sevilirler. Sevilmemiş olsa 4 Mart’ta yapılacak olan olağan genel kurulda yine aynı ekiple seçimlere girerler mi? 4 Mart’ta yapılacak olan genel kurulda rakipsiz aday olan Başkan Osman İlhan ve yönetim kurulu üyelerine başarılar dilerim. Tam anlamı ile söylemek gerekirse başkan Osman Bey başta olmak üzere yönetim kurulu üyelerinin tümü de saygın insanlardan oluşuyor. Çünkü Yatağanlı vatandaşlar öyle söylüyorlar da onun için söylüyorum sevgili okurlarım.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.