MAB’tan Toksöz’e destek « Hamle Gazetesi

MAB’tan Toksöz’e destek

Bu haber 07 Mart 2019 - 1:17 'de eklendi ve 537 kez görüntülendi.

Muğla Ortak Akıl Birliği (MAB) Mart ayı toplantısını Yatağan’da gerçekleştirdi. Kurucu başkan Hafize Nizamoğlu Acar’dan görevi devralan Dönem Başkanı Mustafa Çelebi, MAB üyesi ve Ak Parti Yatağan Belediye Başkan adayı Mustafa Toksöz’ü desteklediklerini açıkladı.

Kadir Tamer

Muğla Ortak Akıl Birliği (MAB) Mart ayı toplantısını Yatağan’da gerçekleştirdi. Kurucu başkan Hafize Nizamoğlu Acar’dan görevi devralan Dönem Başkanı Mustafa Çelebi, MAB üyesi ve Ak Parti Yatağan Belediye Başkan adayı Mustafa Toksöz’ü desteklediklerini açıkladı.

Konuşmasında MAB Kurucu Başkanı Hafize Nizamoğlu Acar’a teşekkür ederek başlayan Mustafa Çelebi, “Biiz Muğla Ortak Akıl Birliği bugün burada dostlarımızla tekrar buluştuk. Muğla Ortak Alık Birliği Kurucu Başkanımız Hafize Nizamoğlu Acar başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Kuruculuk her zaman zordur. Kendisi bu süreci başarılı bir şekilde yönetti. Dönem Başkanı olarak görevi geçtiğimiz günlerde devraldım. Biz her hangi bir şekilde siyasi, idari, dini veya bir menfaat grubu değiliz. Bizim amacımız Muğla özelinde Türkiye sorunlarına çözüm üretmek. Kişisel menfaatlerden ziyade adımızdan da anlaşılacağı gibi ortak akıl üreterek çözümlere ulaşmak. Ortak Akıl Birliği’nin yürüttüğü çabalar sonucu Menteşe Devlet Hastanesi’nin tekrar açılması, konusunda faydalı bir çaba sarf edildi. Aynı şekilde Sandras su tesislerinin oluşturulması ve 150 kilometrelik su hattının oluşturulması Menteşe, Ula, Yatağan ve yol üzerindeki köylerin şişelenebilir kalitede su getirilme çalışmalarıyla büyük sorunlardan biri çözülmüş oldu. Aynı şekilde Muğla’nın kültürel, sosyal ve ekonomik sorunlarında gerek uzmanlarından gerekse tarihsel gelişim süreci içerinde yaşamış olan insanlardan faydalanarak gerekli çalışmaları yapılacağını umut ediyoruz” dedi.

MAB üyesi Mustafa Toksöz’ün Ak Parti’den Yatağan Belediye Başkan adayı olduğunu kaydeden Çelebi, “Bu akşam burada bulunmamızın amacı grubumuz üyelerinden Mustafa Toksöz’e olan desteğimizi açıklamak. Yatağan Muğlamızın tarım ve sanayi olarak en önemli ilçelerinden biri. Yatağan’ın hak ettiği hizmetle buluşamadığını düşünüyoruz. Bizim buradaki açıklamamızın niyeti kişiler ile uğraşmak ya da kişileri kötülemek değil. Belediye Başkanlığı yapan Haşmet bey aday değil ya da Avukat Halil be ve Mehmet Serdaroğlu onlarda tanıdığımız insanlar. Buradaki amaç Muğla’ya ve Yatağan’a hizmetse iktidarın gücü ile büyük projelerle Yatağan’ın kalkındırılması ise Mustafa Toksöz’e güveniyoruz. Projelerini kendisi açıkladı. Teknik bir mesleğe sahip olduğu için belediye başkanlığının da kendisine çok yakıştığını düşüyoruz. İnşallah kendisi başarıya ulaşır. Burada kazanan Yatağan ve Muğla olur” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.