Maaş Bordrolarını Yaktılar

Bu haber 16 Ocak 2014 - 0:00 'de eklendi ve 792 kez görüntülendi.

memursen6156511 Türkiye Kamusen’e bağlı 11 sendika  sınırsızlık meydanında düzenledikleri eylemde maaş bordrolarını yakarak hükümeti protesto etti.
Berna Uçar
Türkiye Kamusen’e bağlı 11 sendika sınırsızlık meydanında düzenledikleri eylemde maaş bordrolarını yakarak hükümeti protesto etti. Açıklamaya Türk Eğitim-Sen, Türk Memur-Sen, Sağlık-Sen, Sendika Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Türk Eğitim-Sen Muğla İl Temsilcisi ve Türkiye Kamusen İl temsilcisi Mürsel Özata ayakkabını kutularından milyon dolarların çıktığını ve o paraları çalanların bir çok yetim ve kimsesizin hakkını çaldıklarını söyledi. Özata “ 2,5 milyon kamu görevlisi ve 1,8 milyon emeklinin 2 yıl sürecek çileli geçim mücadelesi başlamıştır. Kamu görevlileri bugün, Ağustos ayındaki toplu satış sözleşmesinden beri ifade ettiğimiz acı gerçekle yüz yüze kalmıştır. İktidar ve malum konfederasyon iş birliği ile memurlar 123 TL, emekliler ise 140 TL zamla bütün bir yıl boyunca idare etmek zorunda kalacaklardır” dedi.
Memura 2014 yılında çocuk parası, aile yardımı, doğum, ölüm yardımları, ek ödemekler, ek dersler, fazla mesai ücretleri ve tazminatları artmamış, yapılan zam, memurun ele geçen maaşının tamamı için geçerlidir. 123 TL’ lik artış en düşük maaşa %6,8 ortalama maaşa da %5,1 zam demektir diyen Özata sözlerini şöyle sürdürdü, “ Milyonlarca memurun, emeklinin, masumun hakkını yiyenler, milletin kaynaklarını göz göre göre eşine, dostuna peşkeş çekenler de kendi ateşlerini milyonlarca memurun bordrolarında göreceklerdir”.
Açıklama sonrası Sendika başkanları ve sendeki üyeleri maaş bordrolarını ve ayakkabı kutusunda sahte fotokopi paraları yaktılar. Yakılan bordrolar sonrası grup olaysız bir şekilde dağıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.