Lüks yatlar kargo gemisiyle geldi « Hamle Gazetesi

Lüks yatlar kargo gemisiyle geldi

Bu haber 22 Haziran 2016 - 0:13 'de eklendi ve 597 kez görüntülendi.

MİLYON DOLARLIK LÜKS YATLAR KARGO GEMİSİYLE GELDİMarmaris İlçesi’ne, Hollanda bayraklı “Deo Volente” isimli kargo gemisi ile 5 lüks yat getirildi. Milyon dolarlık iki yatın kime ait olduğu açıklanmadı.

Sabah saatlerinde körfezden giriş yapan 103 metre uzunluğundaki Hollanda bayraklı “Deo Volente” isimli kargo gemisi limanın büyük rıhtımına yanaştı. İspanya ve Fransa limanlarından aldığı 5 lüks yatı ilçeye getiren gemide diğer ülkelere götürülmek üzere başka yatlarda bulunuyor. Yatları denizden yüzdürerek uzak denizlere götürmenin maliyetli ve riskli olmasından dolayı, zengin yat sahipleri 50 ile 100 bin dolar gibi bir ücretle yatlarını kargo gemileriyle taşımayı tercih ediyor.
Yat transferi ekonomik olarak hem Türkiye’ye hem de Marmaris’e önemli derecede katkı sağlıyor. Ancak bu yıl Türkiye’de turizmde yaşanan düşüş nedeniyle Avrupalı ve Rus zenginler yatlarını Akdeniz ve Ege denizinde yüzdürmeyi tercih etmediğinden,  bu durumun gemi acentelerinin ticaretini hissedilir derecede düşürdüğü ifade edildi.
Hollanda bayraklı geminin, yükünü boşalttıktan sonra Hırvatistan’ın Split Limanı’na hareket edeceği öğrenildi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.