Lösemili çocuklar için bin kilometre yürüyecek « Hamle Gazetesi

Lösemili çocuklar için bin kilometre yürüyecek

Bu haber 23 Kasım 2015 - 0:38 'de eklendi ve 637 kez görüntülendi.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR İÇİN BİN KİLOMETRELİK YÜRÜYÜŞMuğla’nın Fethiye ilçesinde yamaç paraşütü pilotluğu yapan 29 yaşındaki Yavuz Aslan Lösemili çocuklar için “bir adam bin adım” projesi çerçevesinde Fethiye’den İstanbul’a bin kilometrelik mesafeye yürümeye başladı.

LÖSEV için farkındalık yaratmak amacıyla Fethiye Şehitler anıtı önünden 40 günde İstanbul’da olmak üzere yürüyerek yola çıkan Yavuz Aslan çadır konaklama ile dışarıdan yemek almaksızın bin kilometrelik yolu tamamlamak istiyor. Fethiye’den çıktığı yürüyüşte Akyaka, Akbük, Ören, Milas, Yatağan, Aydın, Söke, İzmir, Manisa, Soma, Bergama, Ayvalık, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli ve Sakarya’da konaklamayı planlayan Yavuz Aslan yürüyüşü İstanbul Beşiktaş’ta eski İnönü stadı önünde bitirecek. Fethiye şehitler anıtı önünde birkaç arkadaşının uğurladığı Yavuz Aslan bu arkadaşlarıyla öz çekimin ardından yürüyüşe başladı. Fethiye’de 9 yıldan bu yana yamaç paraşütü pilotluğu yaptığını söyleyen Yavuz Aslan Bu organizasyonu Türkiye’deki lösemili kardeşlerimizin yaşadığı maddi ve manevi sıkıntılara dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için başladığını söyledi. Yavuz Aslan Fethiye şehitler anıtı önünden İstanbul’a kadar tek başıma yaklaşık bin km yol yürüyeceğim Bu yolculuk sırasında çadır kamp yapacağım. Gece çadırda kalacağım kendi yemeğimi pişireceğim. Dışardan herhangi bir maddi manevi destek almayacağım. Tek başıma buradan İstanbul’a bin kilometreyi 40 günde yürümeyi planlıyorum” dedi.
Yavuz Aslan; “Projenin adı “bir adam bin adım” diyerek “Lösemili olan herhangi bir yakınım yok. Fakat illa bu tarz şeylere duyarlı olmak için yakınızdaki birinin hasta olmasına ve birisinin bu sıkıntıyı çekmesine gerek yok. Başkalarının çektiği sıkıntıları da anlıyor olabilmek lazım. Türkiye’de ne yazık ki bu tarz sosyal sorumluluk projelerine destek verilmiyor. Sadece insanlar bunları basından gördükleri zaman iç çekip ah ediyorlar. Üzülüyorlar ama onun dışında kimse elini taşın altına koymaya çalışmıyor. Umarım gerçekleştirdiğim proje sonunda insanların yüreğine bir şekilde dokunmuş olurum. Ve onlarda artık ellerini taşın altına koymaları gerektiğini anlarlar. Küçükte olsa gönlünden kopan bağışları lösemili çocuklar adına yaparlar” ifadelerini kullandı. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.