Liste Başı Tamer Topal Olmalıymış!

Bu haber 29 Mayıs 2018 - 1:14 'de eklendi ve 3.171 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Bizim Hasan Telli sosyal medya hesabından 24 Mayıs’ta ilginç bir paylaşımda bulundu.

Şöyle diyordu:

Seçim döneminde siyasetçilerin telefonuna ulaşamazsınız dediler. Sırayla aradım cevap verenler ve vermeyenleri cumartesi yazımda okuyabilirsiniz.

MHP Milletvekili adayı meslektaşımız Temel Irmak hemen yanıt verdi:

Beni aramadın daha.

Çok güldüm… Temel Irmak, Kemal Önekli’nin (Hayrettin Şaşmaz) hemşerisidir. İkisi de Çarşambalıdır. Karadenizli yani… “Temel’in adı üstünde, Karadeniz fıkraları boşuna üretilmiyor…

Hala Hasan Telli’nin paylaşımına yanıt veren, yorum yapan başka milletvekili adayı da çıkmadı.

En uyanıkları Temel Irmak imiş diyeceğim, ama…

xx        xx        xx

Kafama takıldı…

Hasan Telli milletvekili adaylarını sırayla aradığını söylüyor, ama Temel IrmakBeni aramadın” diye sitem ediyor. İlginç…

MHP listesinde Temel yedinci sırada… Yoksa Telli sadece “seçilebilir yerde olanları” mı aradı?

Öyle olsaydı, Temel’den başka tepki verenler çıkardı. Çıkmadı…

Tabi milletvekili adayları Telli’nin paylaşımlarını izlemiyor olabilirler!

Milletvekili adayı değilim, ama ben izliyorum. Gazetecileri izlemeyen gazeteci sınıfta kalır.

Milletvekili adayları, milletvekilleri sınıfta kalmaz mı?

Hasan Telli, o gün Temel’e “Milletvekillerini seçimden sonra arayacağım, telefonu değişmeyenleri bir görelim.” diye karşılık verdi.

Telli böyle derken, Temel’e “Seçilirsen ararım” mı demek istedi, yoksa “mesajını” mı değiştirdi onu da anlamış değilim.

xx        xx        xx

Hasan Telli’nin paylaşım tarihi bana manidar geldi; 24 Mayıs…

Seçim ise 24 Haziran’da…

Tarihi fark edince beni gerçekten bi gülmek aldı…

Telli’nin 26 Mayıs Cumartesi yazısına baktım. Telli beni hem şaşırttı, hem şaşırtmadı.

Cumartesi günkü yazısında “Toplamda aradığım siyasetçi sayısı 48. Manalı olsun diyerek rakımı özellikle seçtim. Belki daha az olması gerekirken sayıyı 48’e tamamlamak için sadece başkanları değil arada seçtiğim yönetim kurulu üyelerini de aradım.” diyordu.

Ben de sanıyordum ki Tellimilletvekili adaylarını” arayacak…

Telli’nin “milletvekillerinden” değil, “siyasetçilerden” söz ettiğini biliyorum. Kendisine Temel Irmak yanıt verince farklı algılamış olabilirim. Merak etmeyin, Telli’nin Temel’e yanıt verirken “Milletvekillerini seçimden sonra arayacağım” dediğinin de farkındayım…

İyi de MHP adayı Temel Irmak ve öteki adaylar “siyasetçi” değil mi?

xx        xx        xx

Peki, 48 siyasetçiden kaçı Telli’nin telefonunu açmış olabilir?

Kendisinden dinleyelim:

Sıkı durun sadece 1 tanesi telefona cevap verdi. Yaptığım sosyal testi sosyal medyadan duyurduğum andan itibaren ise beni aramasını beklediğim 47 kişi varken beni farklı şekillerde 67 siyasetçi aradı. Muhtemelen ‘Ülen bu beni de aramıştır arayayım da hakkımda kötü yazmasın’ düşüncesi ile aramışlardır muhtemelen.

Kesinlikle katılıyorum… O 67 kişi Telli’nin vurguladığı duygu ve düşünce çerçevesinde aramıştır. Tabi burada 67’nin içinde milletvekili adayı bulunmaması ilginç… Belki de Telli’yi, yani birkaç gazeteciden birini “ciddiye” almamış olabilirler.

Eh ne yapalım, Telli’de onları ciddiye almaz… (!)

xx        xx        xx

Telli’nin telefonunu 48 siyasetçiden sadece biri açmış!

Çok güldüm. “Telli bunlar seni ciddiye almıyorlar” diyesim geldi…

Tabi o 48 kişiden 47’sinde Telli’nin numarası yoktur, o yüzden açmamış olabilirler demek mümkün, ama Telli’nin numarasının önde gelen siyasetçilerde olmaması mümkün değil. Acaba hepsinde numarası var da Telli’nin aradığını görüp, açmamazlık etmiş olabilirler mi diye düşünmekte mümkün, ama o açan bir kişi de “Hasan ile papaz olmayalım” diye açmış olabilir…

Doğrusu Telli’nin yaptığı güzel bir gazetecilik oldu.

O telefonu açan bir kişiye gelince, o kişi AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Tamer Topal olmuş.

Telli teste devam etmiş. Bir arkadaşının bir telefon kulübesinden Tamer Topal’ı aramasını sağlamış. Topal telefonu açmış…

Telli bu konuda da “Bir kez daha AK Parti Menteşe İlçe Başkanı Tamer Topal’ı kutluyorum isteyen tüm seçmenler kendisine ulaşabiliyor, peki ya diğerleri?” demiş.

Tamer Topal’ı bende kutluyorum. AK Parti liste başına keşke Mehmet Yavuz Demir yerine Tamer Topal’ı getirseymiş…

xx        xx        xx

AK Parti’de liste başı olmayı Tamer Topal’a laf olsun diye yakıştırmadık.

Ben Telli’nin yazısını okurken irfanlı ve münevver kalem Kemal Önekli sosyal medya hesabından “Teşkilatı bilmeden sayın vekile ulaşmak neden doğru olmasın?” diye sorup, “Farklı bir yöntem. Saygı duyarız. Ne diyelim…” şeklinde not düşünce şaşırdım.

Meğer AK Parti’nin liste başı adayı Mehmet Yavuz Demir “Teşkilatlar çok önemli teşkilatını bilmeden bize ulaşmak doğru değil biz buna izin vermeyeceğiz.” demiş.

Önekli’nin takipçilerinden İbrahim Uzun da “Halt etmiş..” diye tepki göstermiş. “Teşkilata yaranacağım diye takla atmış.. Dava teşkilattan mi ibaret. Ne alaka.” ifadesinde bulunmuş.

Önekli’nin paylaşımına destek veren, katkı koyan çoktu. Onlardan MHP Muğla Milletvekili adayı Kaan Kürşat GönülHocam bana direk ulaşabilirsiniz.” derken, Yaşar Numanogulları da “Bizde Mehmet Erdoğan’a ulaşırız o zaman.” demiş.

Cumhur ittifakı” işliyor. Partinin adayını beğenmiyorsan, ittifak adayı var… Bu sözler şaka bile olsa, içinde bir ciddiyet, bir niyet taşır…

Demek ki Muğla’da o değirmen dönmeye başlamış…

xx        xx        xx

Marmaris’te yapılan AK Parti aday tanıtım töreninin ardından ajansların servise koyduğu haberlere göre, Güllük eski Belediye Başkanı ve liste başı milletvekili adayı Mehmet Yavuz Demir yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Erdoğan’ın selamıyla söze başlamak istiyorum. Benim bir çalışma sistemim var önce İlçe Başkanı ardından İl Başkanı daha sonra bizler geliyoruz. Teşkilatlar çok önemli teşkilatını bilmeden bize ulaşmak doğru değil biz buna izin vermeyeceğiz.” ifadesinde bulunmuş.

Toplantının sonunda tekrar söz alan İl Başkanı Kadem Mete de “Bu gurup özellikle seçildi, tesadüf değildir. Milletvekili adaylarımızın hepsi teşkilat kökenlidir. Tabanı bilmeden olmaz. Uyum içerisinde başarılara hep beraber imza atacağız” diyerek adeta devrilen çamı kaldırmaya çalışmış!

Tabi Milletvekili adayı Demir derdini anlatamamış da olabilir. Parti tüzüklerine göre de İl Başkanları milletvekillerinin önündedir… Ayrıca Demir parti teşkilatlarını da onurlandırmak istemiş olabilir, ama milletvekili adayı derdini anlatabilmeli…

xx        xx        xx

Listeler açıklandığından beri Muğla’da CHP cenahında “Oylar Muharrem İnce’ye” sloganı oldukça yaygın. Bu slogandan, CHP listesinin ilk 2 sırasına tepki gösterenlerin milletvekilliği için oy vermeyecekleri anlamı çıkarılıyor. Bunun ittifak ortağı İYİ Parti’ye yarayabileceği de söyleniyor. Aynı söylem birkaç gündür “Oylar Reise” şeklinde AK Parti’de de dillendiriliyor. AK Partililerinde ittifak ortakları MHP’ye milletvekilliği için oy verebilecekleri konuşuluyor.

Milletvekili adayı Demir galiba farkında olmadan değirmene su taşıdı… Bakalım nasıl bir açıklaması olacak…

——————————                                                             ——————————

GÜNÜN SÖZÜ: Kur’an ve İslam, sadece hocalara bırakılmayacak kadar önemlidir. (Aliya İzzetbegoviç)

ÇİVİ

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce mitinglerinde ısrarla eğitimin önemini anlatıyor. Aklıma CHP’nin Muğla aday sıralaması geliyor.

Ben Bi Gülmek Alıyor:))))

————————————————————————————————————————

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
salihdemir 29 Mayıs 2018 / 19:14

CHP’nin 1. ve 2. sırasına tepkinin nedenleri çok. 1. sıradaki adayın partililere sahip çıkmayıp İl ve İlçe Başkanlıklarını Osman Başkana bağlamak. Çok sayıda partiliyi partiden atmak. 2. sıradaki ise İl Kongresindeki olaylardaki rolü. Acilen yapılması gereken mevcut İl Yönetimi ile İlçe yönetimlerinin geniş katılımlı toplantı yapılarak, partiden haksız yere atılanları partiye geri alsınlar. Parti yönetimlerini belediye başkanları sultasından kurtarılması için karar alsınlar. Parti yönetimleri her zaman partililerinin talep ve isteklerini dinleyip çözsünler.