Liseli Gençler Muğla’nın Desteğini Bekliyor

Bu haber 18 Nisan 2015 - 1:08 'de eklendi ve 1.000 kez görüntülendi.

liseligenclerVodafone Freezone 18. Liselerarası Müzik Yarışması’nın şehir elemeleri, geçtiğimiz hafta sonu İzmir Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan yarışmada gerçekleşti. İstanbul ve Ankara’dan sonra son olarak İzmir’de gerçekleşen elemelerde büyük coşku yaşandı. Muğla’dan 10 lisenin İzmir’de sahne aldığı yarışmada Muğlalı öğrenciler müzik hünerlerini sergiledi.

Hafize Ataseven

Vodafone Freezone 18. Liselerarası Müzik Yarışması’nın şehir elemeleri, geçtiğimiz hafta sonu İzmir Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan yarışmada gerçekleşti. İstanbul ve Ankara’dan sonra son olarak İzmir’de gerçekleşen elemelerde büyük coşku yaşandı. Büyük bir heyecana sahne olan ve 2 gün boyunca 13 ilden toplam 109 okulun katıldığı elemelerde Muğla’yı 10 okul temsil etti. şişli evden eve nakliyat Yarışma da Özel Profesyonel İlgim Koleji, Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi, Fethiye Anadolu Lisesi, Turgut Reis Anadolu Lisesi, Fethiye Belediye Fen Lisesi, Sabancı Anadolu Lisesi, Fethiye Mustafa Kemal Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Fethiye Ömer Özyer Anadolu Öğretmen Lisesi, Menteşe Gazi Anadolu Lisesi, Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi ve Dalaman Anadolu Lisesi öğrencileri 9 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacak büyük final öncesi kendilerini gösterme fırsatı yakaladı.

Yarışmaya Muğla Menteşe Gazi Anadolu Lisesi’nden katılan Tolga Akkaya, Canberk Çeliker, Mehmet Ali Asar ve Mehmet Ozan Şen adlı öğrencilerin yer aldığı müzik grubu ve Muğla Turgut Reis Anadolu Lisesi’nden Rehber Öğretmen Ahmet Aşkın Uslu eşliğinde Oğulcan Gülşen, Gökberk Kağan Saraç, Mete Ramazan İleri ve Özkan Kırkan isimli öğrenciler İzmir elemelerine katılarak okullarını başarılı bir şekilde temsil ettiler.

Muğla’dan öğretmenleri ve destek veren arkadaşlarıyla birlikte büyük hayallerle İzmir’e giden öğrencilerin heyecanları görülmeye değerdi. Sahne performansının yanı sıra kostüm ve sahne şovlarıyla da jüriyi etkilemek isteyen liselilerin heyecanı kuliste başladı. ‘’Büyük finale kalmak ve muhteşem ödülleri kazanmak için her şeyimizi ortaya koyduk’’ diyen öğrenciler final için bir hayli iddialı. nakliye İlk etaptaki elemenin ardından seyirci oylamaları ile belirlen ve en çok oy alan grubun final etabına direkt gideceği yarışmada Muğlalı öğrenciler tüm Muğla’dan destek bekliyor.

Muğlalı öğrencilere destek vermek için, http://www.liseninyildizi.com/Detail.aspx?ContesterID=439 , http://www.liseninyildizi.com/Detail.aspx?ContesterID=391 ve muglagazi.tk adreslerine tıklayarak oy kullanabilirler. Öğrencilerin yarışma performanslarını izlemek isteyenler de sosyal paylaşım kanalı Youtube’dan görüntülere ulaşabilirler.

Türkiye’den tüm liselerin katılımına açık olan yarışmada elemeyi geçip finale katılmaya hak kazanan liseli müzisyenleri, 9 Mayıs’ta İstanbul’da yapılacak büyük finalde birbirinden güzel hediyeler bekliyor.

İcra dalında birinci olan okula müzik stüdyosu ve bu yıl ilk kez verilecek olan para ödüllerinin yanı sıra; üstün başarı gösteren iki öğrenci de Bilgi Üniversitesi’nden karşılıksız eğitim bursu kazanacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.