Limandan tonlarca çamur çıkartılıyor

Bu haber 18 Mart 2016 - 23:53 'de eklendi ve 599 kez görüntülendi.

LİMANDAN TONLARCA ÇAMUR ÇIKARTILIYOR FETHİYE LİMANI'NDA  GEÇİCİ TEMİZLİK ÇALIŞMASI BAŞLATILDIMuğla’nın Fethiye ilçesinde Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait kanalın getirdiği kumlarla dolan Fethiye limanı temizlenmeye başlandı.

Fethiye limanına akan DSİ kanalının bıraktığı alüvyonlar, Fethiye Körfezi’nin iyice dolmasına sebep oldu. 2 yılda bir DSİ ve Fethiye Belediyesi iş birliği ile Kordon boyunda yapılan temizlikle tonlarca çamur çıkartılıp tahliye ediliyor.

Liman içerisinde yer yer küçük adacıklar oluşturan bu birikintiler, kötü görünümünün yanında etrafa pis kokular da saçarken vatandaşlardan gelen şikâyetleri de değerlendiren Fethiye Belediyesi, turizm sezonu öncesinde bu yılda temizlik çalışması başlattı. Belediye ve DSİ işbirliğiyle Uğur Mumcu Parkı civarında başlayan çalışmanın yaklaşık 1 hafta sürmesi bekleniyor. Çalışmaların 50-60 metre uzunluğunda kanalın denize döküldüğü yerden başlayarak körfez içerisindeki yaklaşık 20 metrelik alanda gerçekleştirileceği ifade edildi. Körfezin, kanalın taşıdığı pisliklerden arınması ile daha güzel bir görünüm kazanacağı belirtilirken bu çalışmalar vatandaşlar tarafından da ilgiyle izleniyor.

Vatandaşlar, Fethiye Limanı’nın geniş çaplı temizlenmesi gerektiğini söyleyerek, “Bu çalışma sadece kanal ağzında biriken alüvyonları ve çamurları alma işlemidir. DSİ kanallarının getirdiği kum ve çamur limanı iyice doldurmuştur. Fethiye limanında planlı ve projeli bir temizlik çalışması yapılmalıdır” ifadelerini kullandılar. (İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.