Likya yolu Güney Kore’de tanıtılacak

Bu haber 01 Aralık 2015 - 23:51 'de eklendi ve 825 kez görüntülendi.

Likya yolu Güney Kore’de tanıtılacak  (1)Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Tokyo Kültür ve Tanıtım Müşavirliği işbirliği ile tarihi Likya Yolu Güney Kore Devlet Televizyonunda belgesel olacak.
Kadir Tamer
Güney Kore Devlet Televizyonu KBS WORLD TV ekibi Likya Yolu Belgeselini çekmek için Fethiye’ye geldi.
Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar 535 kilometrelik patika yoldan oluşan, çeşitli kaynaklarca dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotası olarak gösterilen ve antik Likya uygarlığına ait izleri taşıyan Likya Yolu’nun tanıtımının Güney Kore’de yapılması amacıyla, Güney Kore TV ekibine Fethiye’de GEKA tarafından eşlik edildi.
Özellikle Güney Kore’deki dağcılık ve trekking sporlarına meraklı izleyicilere yönelik canlandırmalı gerçekleştirilen Likya Yolu belgesel çekiminde, başta, Everest Dağına tırmanmış ünlü dağcı Gui Hwa Song ve profesyonel trekkingciler yer aldı. Likya Yolu’nun Ölüdeniz ve Kayaköy etaplarında çekim yapan ekibe, FETAV (Fethiye Tanıtım Vakfı) tarafından bir akşam yemeği düzenlendi. Düzenlenen akşam yemeği etkinliğinde FETAV, Fethiye Belediyesi ve FTSO temsilcileri ile bir araya gelen Güney Koreli TV ekibine, Likya Yolu’nun Fethiye etapları ile ilgili bir sunum yapılırken Fethiye’nin tanıtımı ile ilgili de çeşitli dokümanlar verildi.
Belgesel film ile ilgili olarak bilgi veren Güney Kore Televizyon ekibinden Christine Pae,
“KBS WORLD TV. Güney Kore devlet televizyonudur. Daha önce Türkiye’de Kapadokya ve Pamukkale’de çeşitli çekimler yaptık. Şimdi ise ilk defa Likya yolunda çekim ve belgesel program yapmaktayız. Belgesel filmimizin ismi Dağ. Bu program bütün dünyada dağlık alanlarda ki yürüyüş yolları hakkında yapılan belgesel türünde bir programdır. 50 ile 70 dakika arasında bir belgesel film olacak ve bir sezonda 2 defa yayınlanacak. Biz Likya yolunu dünyada yürünmesi gereken en iyi 10 yürüyüş yolu olarak görmekteyiz. Programı bu şekilde sunacağız. İnternet üzerinden de izlenebilecek” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.