“Let’s Bodrum projesi” hayata geçiriliyor

Bu haber 06 Mayıs 2013 - 17:42 'de eklendi ve 669 kez görüntülendi.

letsbodrum12313464563Bodrum’da turizmi 12 aya yayarak, kenti dünyanın ilk beş tematik destinasyonundan biri haline getirmeyi amaçlayan “Let’s Bodrum Projesi”, hayata geçiriliyor.
Haber Merkezi
Bodrum’da turizmi 12 aya yayarak, kenti dünyanın ilk beş tematik destinasyonundan biri haline getirmeyi amaçlayan “Let’s Bodrum Projesi”, hayata geçiriliyor. Bodrum Voyage Otel’de düzenlenen sunum ile Let’s Bodrum faaliyetleri anlatıldı. Sunuma; Bodrum, Muğla, İzmir ve İstanbul’dan çok sayıda basın mensubu katıldı. Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı Adnan Polat da, projenin anlatıldığı otele gelerek Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Ortakent Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz ile beraber sunumu dinledi. Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Adnan Polat’ın bu projeyi çok beğendiğini ve destek olmak için hazır bulunduğunu açıkladı.
BODRUM’DA 20 NOKTADA LET’S BODRUM BİLGİ SATIŞ NOKTASI KURULACAK
Bodrum Belediye Başkanı Kocadon, bu projenin Bodrum’un tanıtımı için çok muhteşem bir proje olduğunu belirtti. Kocadon, “Bu proje hem Bodrum tanıtımı için, hem Bodrum esnafı için, hem de Bodrum ekonomisi için çok muhteşem bir proje. Dünyanın dijital devrime geçişinin Türkiye ayağının bir ilçede, Bodrum’da başlaması güzel bir şey. Bu projeden esnafımız, müzelerimiz, herkes faydalanacak bundan. Bu müthiş bir ekonomik çark aynı zamanda. Başında Türk olan bu kadar büyük firmanın bir araya gelmesi çok önemli bir şey. Türkiye İş Bankası, Turkcell, Haber Türk gibi büyük firmaların bu projede olması, projenin ne kadar doğru bir proje olduğunun göstergesi. Bu nedenle ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şu anda 110 iş yeri ile anlaşma imzalandı” dedi.
Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan da yaptığı açıklamada, “Let’s Bodrum hareketinde çok önemli markalar var. Dört tane önemli marka Bodrum için bir araya gelmiş oluyor. Bodrum için, Bodrum’da yaşayan insanlarımız için, Türk turizmi için çok önemli bir hareket diye düşünüyorum. Bu, büyük şirketlerin üst düzey yöneticilerinin katıldığı bir organizasyon. Çok faydalı olacak diye düşünüyorum. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür eder, Bodrum’a ve ülke ekonomimize hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu. Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Mobilera tarafından yapılan Let’s Bodrum Projesi’nin, yerli ve yabancı tüm Bodrum’a gelenlere ayrıcalık ve avantajlar sağlayacağı düşünülüyor. Bodrum’u ziyaret eden yerli ve yabancı ziyaretçiler havaalanlarından ve yarımadanın çeşitli noktalarında bulunan stantlardan Let’s Bodrum kartlarını alarak bu imkanlardan yararlanabilecek. Aynı zamanda yabancı ziyaretçilerin kendi telefonlarını avantajlı tekliflerle kullanmalarına olanak tanıyacak TÜRSAB SIM Projesi’nin pilot uygulaması da Bodrum’da, Let’s Bodrum ile hayat bulacak.
Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Bodrum’u dünyanın ilk beş tematik destinasyonundan biri haline getirmeyi hedefleyen Let’s Bodrum Projesi’nin çatısını oluşturan Let’s Bodrum Kart’ın, 1 ay sonra hayata geçmesi planlanıyor. Kişisel tercihleri dikkate alarak hizmet vermeyi hedefleyen Let’s Bodrum, Bodrum ziyaretçilerine; kafe, mağaza ve eğlence yerlerindeki harcamalarında indirimlerin yanı sıra kültür-sanat etkinliklerinden öncelikli ve avantajlı olarak yararlanma fırsatı sunuyor.
Tüketicinin harcama analizini yaparak, beğenisine uygun mekan, ürün ve sürpriz fırsatlar da öneren Let’s Bodrum, yabancı ziyaretçilere yönelik ön ödemeli SIM Kart uygulamasıyla da tatil süresince kendi telefon cihazlarını sorunsuz kullanmalarına olanak tanıyor. Proje, sadece son kullanıcılara değil ayrıca program dahilindeki yüzlerce üye iş yerine de kazanç ve tanıtım imkanı sağlıyor. Ziyaretçiler, havaalanları dahil Bodrum yarımadasının çeşitli bölgelerinde kurulan stantlardan temin edebilecekleri “Let’s Bodrum Kart” ile bu olanaklardan anında yararlanmaya başlıyor. Böylece tüm dijital ve teknolojik araçlar kullanılıp üye iş yerleri ile Bodrum dostu tüketiciler arasında bir platform oluşturuluyor.
“HEDEF BODRUM’DA TURİZMİ 12 AYA YAYMAK”
Let’s Bodrum ile en büyük hedeflerinin kentteki turizmi yıl geneline yaymak olduğunu ifade eden BODTO Başkanı Mahmut Kocadon, Let’s Bodrum basın tanıtımında yaptığı konuşmada, “Yüksek sezon haricinde gerçekleştirilecek pek çok farklı etkinlikle Bodrum’u tam bir cazibe merkezi haline getirmeyi arzu ediyoruz. Bodrum yıl boyunca kültürel ve sanatsal aktiviteler, eğlence ve dinlenme olanakları, yeme içme zenginliği, doğasıyla mutluluk vaat ediyor. Let’s Bodrum Projesi Bodrum’u, sevenlerinin kalbinde canlı tutmak, bilmeyenlerde ise merak uyandırmayı amaçlıyor” ifadelerini kullandı.
Let’s Bodrum‘un ilk ayağı olan Let’s Bodrum Kart ile sağlanacak avantajların Bodrum’u ziyaret edenlere kendilerini ayrıcalıklı hissettirmeyi, üye iş yerlerinin ise ticaretlerini 12 aya yayarak, iş hacimlerinde artış sağlamak istediklerini belirten Mahmut Kocadon, “BODTO öncülüğünde hayata geçirilen proje ile ayrıca, üye iş yerleri program destekçilerinin gücünden faydalanırken, proje kapsamında yer alan tüm dijital ve basılı mecralarda kendilerini tanıtma olanağı bulacak. Böylece Let’s Bodrum, Bodrum’da faaliyet gösteren iş yerlerinin uluslararası tanıtımına olanak tanıyacak” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.