KYK Kız Yurdu’nda kedi sevgisi « Hamle Gazetesi

KYK Kız Yurdu’nda kedi sevgisi

Bu haber 23 Ocak 2019 - 0:35 'de eklendi ve 960 kez görüntülendi.

KYK Millî Piyango Kız Yurdunda kalmakta olan öğrenciler, soğuk kış günlerinde yırt bahçesinde yaşamakta olan kediler için kedi evi yaptılar.

Haber Merkezi

KYK Millî Piyango Kız Yurdunda kalmakta olan öğrenciler, soğuk kış günlerinde yırt bahçesinde yaşamakta olan kediler için kedi evi yaptılar.

Öğrenciler, yurdun bahçesini mesken tutan kedilerin soğuklarda üşüdüklerini görünce, onları korumak için sosyal sorumluk projesi gerçekleştirmek üzere harekete geçtiler ve yurt yönetiminin desteği ve personelin katkısı ile kediler için ev yaptılar. Yurdun bahçesindeki kedi sayısına göre 3 ev yapan öğrencilere personel ve yönetim de destek oldu ve eski çarşafları kedi evlerinin içine döşeyerek kedilere sıcak birer mekân yaptılar.

Konuyla ilgili açıklama yapan öğrenciler “Bu soğuk gün ve gecelerde bizler kaloriferli odalarımızda sıcacık yatarken, kedilerin soğukta üşümelerine yüreğimiz el vermedi. Bahçedeki kedilerin soğuktan korunmaları için yurt yönetimine başvurduk. Sağ olsunlar yurt müdürümüz ve personelimiz de bizlere destek oldu ve bu 3 kedi evini yaptık; içlerine de eski çarşafları döşedik. Bir nebze de olsa patilerin sıcak bir ortamda yaşamalarına vesile olduk. Yurt yönetimine de katkılarından ve desteklerinde dolayı müteşekkiriz. Patiler için bir nebze de olsa bir şeyler yapmak bizleri de mutlu ediyor” dediler ve önümüzdeki günlerde kedi evi sayısını ve konforunu arttırmak istediklerini ilave ettiler.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.