Kuyudaki kaplumbağalar için seferber oldular « Hamle Gazetesi

Kuyudaki kaplumbağalar için seferber oldular

Bu haber 05 Ekim 2017 - 0:39 'de eklendi ve 511 kez görüntülendi.

Milas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği, Tuzabat Mahallesi’nde açık bırakılan kuyu içerisine düşen 5 adet kaplumbağayı kurtardı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğüne bağlı Milas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği, Milas’ın Tuzabat Mahallesi’nde açık şekilde bırakılan kuyu içerisine düşen 5 adet kaplumbağayı kurtardı. Bir ihbar üzerine harekete geçen ekipler Tuzabat Mahallesi’ne gitti. Ekipler, 30 metre genişliğinde ve 6 metre derinliğinde üstü açık bırakılan bir su kuyusuna rastladı. Hangi amaçla yapıldığı belli olmayan, zamanla deformasyona uğrayarak çöken ve üstü açılan su kuyusunun içerisinde, onlarca telef olan kaplumbağa bulundu. Düzenlenen operasyonla kuyuya inen ekipler, tahtalar arasında kalmış 5 adet kaplumbağaya ulaştı. Canlı bulunan kaplumbağalar
kurtarıldı.
“Kuyu acilen kapatılmalı”
Çevrede yaşayan vatandaşlar, Tuzabat Mahallesi’nde açık vaziyette olan kuyunun tehlike saçtığına değinerek “Burada açık bırakılan kuyu, can güvenliğimizi tehlikeye atıyor. Biz kuyunun bir an önce kapatılmasını istiyoruz. 30 metre genişliğinde olan kuyu, karanlıkta fark edilemiyor. Bu nedenle, onlarca hayvan telef oldu. Yol üzerinde bulunan kuyunun etrafından vatandaşlar geçiyor. Karanlıkta bilinemeyen ve görülmeyen kuyuyu biri fark edemeyip, içerisine düşebilir. Bu nedenle biz yetkililerden, kuyunun acilen kapatılmasını ve can güvenliği tehlikesini bertaraf etmesini istiyoruz.” dediler. (İHA)

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.