Kütüphane haftasında kitap okudular

Bu haber 02 Nisan 2015 - 0:05 'de eklendi ve 852 kez görüntülendi.

KUTUĞPPHANEMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri ve çalışanları, 51. Kütüphane Haftası etkinlikleri nedeniyle Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Menteşe Kütüphanesi bahçesinde kitap okuma etkinliği düzenledi. Aralarında yabancı uyruklu öğrencilerin de bulunduğu, yaklaşık 150 kişinin katıldığı toplu okuma etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Mert Can Kaymak

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencileri ve çalışanları, 51. Kütüphane Haftası etkinlikleri nedeniyle Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Menteşe Kütüphanesi bahçesinde kitap okuma etkinliği düzenledi. Aralarında yabancı uyruklu öğrencilerin de bulunduğu, yaklaşık 150 kişinin katıldığı toplu okuma etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. Kütüphane Haftası için düzenlenen etkinlik hakkında konuşan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça, insanlarda kitap okuma farkındalığını oluşturmak istedikleri için bu etkinliği düzenlediklerini bildirdi.

Kütüphanelere gereken önemin verilmediğini belirten Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça, “Bu hafta Kütüphanecilik Haftası, Mart ayının son haftalarından itibaren Nisan’ın ilk haftası olmak üzere tüm Türkiye’de Kütüphanecilik Haftası büyük bir coşku ile kutlanmaktadır. 1964 yılından beri kutlanan bu haftanın önemi; kütüphaneyi sevdirmek, kütüphaneciliği Türkiye çapında ve dünya çapında duyurmak, kütüphanenin sorunlarını tartışmak, kitap sevgisini arttırmak ve insanlarımızı kütüphaneye çekmeyi, özellikle öğrencilerin kütüphaneye çekilmesini sağlamak. Böylece hem öğrencilerimiz boş zamanlarını kütüphanede değerlendirmiş olur hem de okuma sevgisi kazanır, kitap sevgisi kazanır ama aynı zamanda kütüphanemiz kendi işlevini hatırlamış olur. Bu bağlamda ben Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi olarak Kütüphanecilik Haftası’nı daha etkin bir biçimde kutlamak için Kütüphane Daire Başkanı ve diğer hocalarımız ile beraber kitap okuma etkinliğinde bir araya geldik. Bildiğiniz gibi kitap etkinliği tüm Türkiye’de bu saatte uygulamalı bir faaliyet bu faaliyete katılan tüm kişilere teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.