KUTLU DOĞUM HAFTASI

Bu haber 19 Nisan 2012 - 0:00 'de eklendi ve 819 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Muğla’da geçtiğimiz Pazar günü (15.4.2012) çok anlamlı bir programla Kutlu doğum haftası başlatıldı. Muğla Müftülüğümüz tarafından tertiplenen bu program hepimizin bir araya gelebileceğini ispat etmiştir. Müslümanlığın doğuşundan itibaren Araplar ve Türkler gönül birliği içindedir. Ülkemizde Türk olup ta başka dinlere meyil eden yok gibidir.
Arap ülkelerinden bazılarında yönetim İslam inancı zayıf olanların elindedir. Bu yüzden idare ile millet anlaşması çok zor olmaktadır. Türkler de bin yıldan beri Müslüman yöneticiler yönetmiş olduğundan, her aile bir Mektep gibi doğuştan itibaren çocuk önce İslam terbiyesi almıştır.
İslam terbiyesinde Allah’tan korkmak vardır. Her yapılan gizliliği gören vardır. Her başarının Allah’tan ve her belanın da kendi hatamızın karşılığı olarak Yaradan’dan geldiğini düşünerek, tövbe ederiz. Yüce kitabımız Kur-an da Allah’ın emri olan adaleti uygulayan Osmanlı, beş kıtada İslamiyet’in mekan tutmasına öncülük etmiştir. Bu gün Hindistan’a, Amerika’ya veya Rusya’ya giden bir Müslüman, Ezan’ı Kur-an da tarif Edildiği gibi okunduğunu duyar. Allah’u Ekber – Allah’u Ekber.
Böyle olunca hemen dindaşlarını buluyor ve camilerde uzun geçmişlerinden sohbet kendiliğindin oluşuyor.
Mehter marşı hepimize bir heyecan verdi. Aslımızın simgesi olmuş Mehter takımı öyle güzel gösteriler yaptı ki, sanki İstanbul’un fethi veya Yavuz Sultan Selim’in Mısır, Suudi, Suriye ve Irak hülasa Orta doğuyu Osmanlı sınırlarına dahil ederken Mehter takımının askerimize verdiği moral ile kardeş ülkelerle birleşildi.
Bu günde buna çok ihtiyaç olduğunu inanarak diyorum ki, her sıkıntının altında dini terbiye eksikliği yatıyor
Bu güzellikleri ortaya koyan Müftülüğümüzü candan tebrik ediyorum.
BU HAFTA ÜLKE GÜNDEMİ CUNTA
İhtilal yapamadan yakayı ele verenlerin mahkemeleri devam ederken, sanıkların geçmişleri mecburen gündeme gelmektedir. Çoğu suçlular 28 Şubat 1997 cunta hareketi ile bağlantılı çıkıyor. Dolayısiyle başka isimler yani o tarihin kumandanları içinden sivrileri tutuklanıyor. Utanıyoruz sıkılıyoruz bu neden böyle oldu veya oluyor diye kahroluyoruz. Doksanlı yıllarda çok değerli insanları öldürenler hala bulunamıyor. Yoksa onlara sıra gelemedi mi? 1980’den önce öldürülen ve hala suçlusu bulunamayanlar var.
12 Eylül 2010 tarihinde yapılan Anayasa değişikliği ne kadar haklı idi, birilerinin huzurunu nasıl kaçırdığını gördük ve yaşadık. Bu Anayasa değişikliği için red oyu kullanan kimlerdi neden?
Bu Anayasa 1961 anayasasıdır. 1982’de yapılan değişiklik ihtilalcilere ilelebet koruma amaçlıdır. İşte değişen madde budur. Esas değişiklik 61 anayasasın da ki, (Egemenlik kayıtsız şartsız, bazı etkili kurum ve kuruluşlarla birlikte milletindir). İhtilali yaptıran bir siyasi parti var, Yeni Anayasa hazırlayan kart proflar var, Askerler ve yüksek hakimler var. Çarşıda pazarda millete baskı yapan tehdit eden özel olarak eğitilmiş militanlar vardı. Askerler de albaylıktan yukarı terfi edenler ancak bir öndekinin izinden gidenler olabilir. Hakimlerde, Yüksek derecelere çıkabilenler özel olarak seçilip yetiştirilerek yüksek hakim adayı ve oy kullanma hakkına sahip olmuştur. Üniversitelerde çok oy alan değil, militanlar tercih ediliyordu.
Öğretmenler, polisler iki ayrı gurup olmuş asayiş dahi adamına göre korunuyor hale gelmişti. Bütün bunlara sebep olan 61 anayasasını yapanlar olmuştur. Bu anayasayı yapanların içinde yüzde 80 oyu temsil eden sağ taraftan tek Allah’ın kulu yok.
Diyorum ki 27 Mayıs sorgulanmayacaksa esas suçluyu ulaşmak eksik olur. Anayasa Referandumuna hayır diyen DP var.  MHP var. Apo’nun partisi var. Ötekileri anladım da DP’ye ne oldu? O tarihte Genel Başkan Cindoruk idi. Cindoruk ise Demirel’siz tuvalete bile gitmez. Demek ki benim masum milletim Menderes için hala ağıt yakarken, MENDERES’i asanlarla birlik olmuştur.
Bu durumda her halde içlerinde anlayan vardır. Bizler Adalet Partisinin kurucularındanız. Neden bu gün Ak parti saflarındayız? 27 Mayıs darbesinde bize yapılan zulüm ve acı teneşir de bile çıkmaz. Sizler DP’nin asaletine leke olanlar, hala sağcıyız diyebiliyor musunuz? Sizler çoktandır CHP’nin yedek parçası oldunuz.
 
 
 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.