Kuş yuvalarının bakımları yapıldı

Bu haber 30 Temmuz 2016 - 0:15 'de eklendi ve 584 kez görüntülendi.

Kuş yuvalarının bakımları yapıldı  (1)Menteşe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü kent merkezinde bulunan parklardaki kuş yuvalarının temizliğini ve bakımları yaptı.

Haber Merkezi

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada, “Kuşların doğal yaşam alanlarının azalmasından yola çıkılarak kentin farklı noktalarında asılan kuş yuvalarıyla ekolojik dengeye katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Kuş yuvalarında yapılan temizlik ve bakımlar ile kuşlara uygun ortam hazırlanıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, kuş yuvalarındaki bakım ve temizliklerini gerçekleştirdiler. Şuan itibariyle ilçe merkezimizde bulunan 18 adet kuş yuvamız kuşlar için uygun hale getirildi. Bu yuvalarımızdan Akalı, İsli, Arap ve Gök isimleri ile bilinen 4 farklı cins olarak tescil edilen güvercinlerimiz ile kumru, serçe gibi diğer kuş türleri de yaşamlarını sürdürüyorlar.  İhtiyaç halinde Menteşe Belediyesi olarak, kuş yuvalarımızın sayısını arttırarak, onların doğal yaşam alanlarına katkı sağlayacağız” dedi.

Menteşe’de Muğla 2000 Derneği Parkında 5, Ersan Gümüşalan Parkında 4, Kışla Parkında 2, Akyol Parkında 2, Kocahan İnsan Hakları Parkında 2, Menteşe Kent Parkta 2 ve Menteşe Park ve Bahçeler Müdürlüğünde 1 olmak üzere toplamda, 18 adet kuş yuvası bulunuyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.